Ma 24 godziny na ocalenie życia córki. Thriller sensacyjny „Odnajdę cię”
3 sierpnia, 2018
Od bomby atomowej do Nagrody Nobla. „Józefa Rotblata wojna o pokój”
4 sierpnia, 2018

Zakazana miłość dwóch kobiet. Weisz i McAdams w filmie „Nieposłuszne”

Film „Nieposłuszne” to aktorski popis Rachel Weisz i Rachel McAdams (fot. mat. pras.)

Historia zakazanej miłości dwóch kobiet, które na przekór wszystkim postanawiają zawalczyć o swoje uczucie. Scenariusz filmu „Nieposłuszne” powstał na podstawie powieści Naomi Alderman. To także aktorski popis Rachel Weisz i Rachel McAdams, które w głównych rolach obsadził chilijski reżyser Sebastián Lelio, nagrodzony w tym roku Oscarem za „Fantastyczną kobietę”. Ta przejmująca opowieść, która została świetnie przyjęty przez krytyków, już na ekranach polskich kin.

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania.

Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti, wbrew wszystkim zasadom, postanowią zawalczyć o swoją miłość.

Laureat Oscara za kamerą

Reżyserem filmu jest Sebastián Lelio, laureat tegorocznego Oscara za „Fantastyczną kobietę”, z Danielą Vegą w głównej roli. „Nieposłuszne” to pierwszy anglojęzyczny film chilijskiego filmowca. Scenariusz napisany został wraz z Rebeccą Lenkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *