Źle ulokowane uczucia się mszczą. Dramat „Z pianą na ustach” na ekranach kin
28 czerwca, 2019
Jedna kobieta, tak wiele twarzy. Poznaj je wszystkie w thrillerze „Anna”
28 czerwca, 2019

Zagadki, intrygi i kłamstwa. Celebryci bez tajemnic w filmie „Ja teraz kłamię”

Gwiazdorska obsada, kontrowersyjne show, manipulacje i intrygi w filmie „Ja teraz kłamię” (fot. mat. pras.)

To wysmakowana wizualnie, pełna dwuznaczności i zagadek opowieść o celebrytach, których osobiste historie przenikają się, wciągając widza do przewrotnej gry. Trójka z nich, żądnych sławy i pieniędzy, godzi się na udział w kontrowersyjnym show telewizyjnym. Nie wiedzą jednak, że stawką w tej grze są nie tylko pieniądze, ale również ich szczęście i życie. Czy przegrana przekreśli wszystkie plany i marzenia, a może to dopiero początek nowej zdumiewającej intrygi? Jedno jest pewnie, finał zaskoczy absolutnie wszystkich. „Ja teraz kłamię” to nowy film Pawła Borowskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanego obrazu „Zero”. W nieoczywistych rolach w filmie wystąpiła śmietanka aktorska z najwyższej półki, w tym: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Agata Buzek, Marian Dziędziel, Paulina Walendziak czy Rafał Maćkowiak.

Aktorka Celia, jej partner – reżyser Mat oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu.

Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować. Związek aktorki i reżysera wchodzi w niebezpieczny zakręt, kariera piosenkarki wisi na włosku. Wtedy właśnie do Mata zgłasza się prowadząca show, Kai i oferuje mu pomoc w sfinansowaniu filmu. Ale stawia warunek – rolę, którą miała zagrać Celia, dostanie… Yvonne. Decyzja podjęta przez Mata, wywoła prawdziwy rollercoaster zdarzeń, w czasie których na jaw zaczną wychodzić wszystkie, najbardziej skrywane tajemnice bohaterów. Kto z nich kłamie? Kto mówi prawdę? Jakie są ich prawdziwe motywacje? Wielki finał telewizyjnego widowiska przyniesie odpowiedzi.

Maja Ostaszewska i Jacek Poniedziałek (fot. Olaf Tryzna)

Nie wierz we wszystko, co widzisz!

To niezwykłe dzieło filmowe, w którym prawda jest jeszcze dziwniejsza od fikcji, bo – w odróżnieniu od fikcji – wcale nie musi być prawdopodobna. – We współczesnym świecie, gdzie informacja jest najcenniejszym towarem, trzeba bardzo uważać na jakość tej informacji. Czasem to tylko fragment, strzęp większej całości, który może nas wprowadzić w błąd. Jeśli układa się w logiczną całość z innymi fragmentami przyjmujemy to za prawdę. I tym samym utwierdzamy się w błędzie – mówi reżyser Paweł Borowski.

To, co go fascynuje najbardziej to szczególna relacja, jaka wywiązuje się pomiędzy filmem i widzem  i ją właśnie nazywa kinem. – Tak jak bohaterowie tej historii będą musieli docierać do prawdy, tak widzowie też będą poniekąd skazani kilkakrotnie na weryfikację swoich dotychczasowych sądów i ocen. Mam nadzieję, że ta gra doprowadzi widzów do takiego miejsca, w jakim jeszcze nie byli – podkreśla twórca.

(fot. Olaf Tryzna)

Największe gwiazdy ujawnią grzechy w „Konfesjonale gwiazd”

Dobry aktor musi umieć kłamać jak z nut? Na pewno taka umiejętność pomaga oszukać publiczność, pozwala zagrać emocje tak, by nikt nie poddawał ich w wątpliwość. W swojej karierze Robert Więckiewicz stworzył wiele wybitnych kreacji i wydawać by się mogło, że jest w stanie oszukać każdego.

Ceniona w Polsce i na świecie aktorka, Agata Buzek poprowadzi program o charakterze reality show. Wśród uczestników zobaczymy plejadę polskich gwiazd, między innymi Maję Ostaszewską, Rafała Maćkowiaka, Joannę Kulig i Jacka Poniedziałka. Ten format programu to całkowita nowość nie tylko dla polskich widzów. Tym razem nie zobaczą swoich idoli śpiewających, tańczących czy podróżujących autostopem po egzotycznych krajach. Pomiędzy topowymi gwiazdami show-biznesu rozegra się pasjonująca walka na kłamstwa, manipulacje i pozory. Do finału dotrą najwytrwalsi, najlepiej przygotowani i ci, którzy wprowadzą w błąd jak największą ilość osób. Twórcy programu obiecują, że zwroty akcji zaskoczą nawet najbardziej wytrawnych graczy, a takie terminy jak fake news, manipulacja i kłamstwo nabiorą zupełnie nowego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *