To największy projekt muzyczny w jej życiu. „Czułe struny” Natalii Kukulskiej
28 sierpnia, 2020
„Apetyt w dzień egzekucji”. Premierowy spektakl kobiecego teatru TERAZ POLIŻ
29 sierpnia, 2020

Zadowolenie, radość oraz afirmacja życia. „Smile” to nowy album Katy Perry

„Smile” to tytuł nowego krążka od Katy Perry (fot. mat. pras.)

Do sklepów i serwisów cyfrowych trafił najnowszy album Katy Perry zatytułowany „Smile”. Piosenki przepełnione siłą oraz wdzięcznością narodziły się z osobistej podróży gwiazdy przez mroczne czasy. W dniu premiery albumu w serwisie YouTube pojawił się także klip do utworu „Cry About It Later” wyreżyserowany przez brytyjskiego animatora i ilustratora SykoSan. To nowe spojrzenie na klasyczne historie jak „Kopciuszek” czy „Dracula”. Katy Perry udostępniła również alternatywne klipy do wcześniejszych singli „Never Really Over” i „Harleys in Hawaii”. Planuje jeszcze kolejne, a wszystko w ramach świętowania premiery „Smile”.

Singiel „Smile” to chwytliwa afirmacja życia, gdzie Katy jest przepełniona wdzięcznością i oznajmia, że pozornie złe wydarzenia często są początkiem czegoś dobrego. – Napisałam tę piosenkę, gdy przechodziłam jeden z najbardziej mrocznych okresów swojego życia. Gdy słucham „Smile” teraz, jest to dla mnie świetne przypomnienie, że udało mi się przejść przez kłopoty. To trzy minuty pełne energii i nadziei – przyznała artystka. Na nowej płycie oprócz tytułowej piosenki znalazły się również wydane wcześniej single „Daisies”, „Never Really Over” oraz „Harleys In Hawaii”.

„The Los Angeles Times” nazwało „Smile” kwintesencją Katy Perry: radosnym, neonowym popem. Na łamach „Rolling Stone” czytamy: „Katy wraca do korzeni”. W „US Weekly” chwalono „One Love” za „zachwycający kawałek o uczeniu się na własnych błędach”. Z kolei dziennikarze „USA Today” zaobserwowali: „Perry na nowo odnalazła radość. Na tej płycie znajdziecie jedne z najlepszych kawałków artystki od czasu wydanego w 2013 „Prism”. „RIFF Magazine” podsumowuje: „Smile” to album idealny na nasze czasy. Odpowiedni hołd dla siły, bólu oraz indywidualności, o które trzeba walczyć w smutnych okolicznościach”.

(fot. mat. pras.)

Miliony streamów „Daisies”

Z kolei singiel „Daisies” to ekscytująca celebracja siły ludzkiej duszy w dobie cynizmu i przeciwności losu. Wokalistka w piosence nawołuje, by pozostać przy obranej przez siebie ścieżce, bez względu na to, co mówią inni. W klipie wyreżyserowanym przez Lizę Volishin oglądamy artystkę w pięknych okolicznościach przyrody. Przy uruchomieniu pre-orderu, wokalistka otworzyła wirtualną kwiaciarnię – Katy’s Daisies.

Utwór „Daisies” został wyprodukowany przez The Monsters & Strangerz (Zedd, Halsey, Maroon 5). Katy napisała kawałek wspólnie z Jonem Bellionem, Jacobem Kasherem Hindlinem, Michaelem Pollackiem, Jorandem K. Johnsonem i Stefanem Johnsonem. Od czasu premiery „Daisies” zgromadziło ponad 125 mln streamów i znalazło się w Top 10 zestawienia Hot AC radio w USA. Katy wydała też akustyczną wersję utworu, który promowała m.in. w programach „American Idol”, „Good Morning America” oraz „Can’t Cancel Pride: Helping LGBTQ+ People in Need”.

Jedyna taka artystka

Od czasu debiutu w barwach Capitol Records – krążkiem „One of the Boys” z 2008 roku, Katy Perry zgromadziła 35 miliardów streamów oraz sprzedała ponad 45 mln egzemplarzy albumów na całym świecie. Do tych wyników przyczyniły się kolejne albumy: wspomniany „One of the Boys”, a także „Teenage Dream”, „PRISM”, „Witness”, jak również najnowsze single „Never Really Over”, „Small Talk” i „Harleys In Hawaii”. Niedawno klip „Roar” przekroczył liczbę trzech miliardów wyświetleń, co czyni Katy Perry pierwszą wokalistką, która dokonała tej sztuki.

Jest ona także pierwszą artystką, której aż cztery klipy przekroczyły miliard wyświetleń („Firework”, „Last Friday Night” i „Dark Horse”). Występ Perry z Super Bowl 2015 miał najwyższą oglądalność w historii show. Gwiazda jest także pierwszą wykonawczynią z Capitol Records w elitarnym klubie RIAA 100 Million Certified Songs. To zresztą nie tylko gwiazda popu, ale także aktywistka i filantropka. W 2013 roku otrzymała tytuł UNICEF Goodwill Ambassador. Działa na rzecz dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata, osób żyjących z HIV/AIDS oraz edukacji w takich kwestiach jak zdrowie, równość czy zmiany klimatu. W 2016 roku otrzymała Audrey Hepburn Humanitarian Award.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *