Gdy nie każdy eksperyment kończy się dobrze. Film „Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki”
12 lipca, 2019
Łódź przez tydzień filmową stolicą Polski. Ruszył 9. Festiwal Transatlantyk
12 lipca, 2019

Za wszystko w życiu trzeba zapłacić. Komedia romantyczna „Yesterday” w kinach

W nowym filmie Danny’ego Boyle’a w główną rolę Jacka Malicka wciela się Himesh Patel (fot. mat. pras.)

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i okazuje się, że nikt nie zna The Beatles. Nikt nie słyszał ich piosenek i nigdy nie widział. Nie było ogólnoświatowego fenomenu, muzycznej i kulturowej rewolucji, którą przeprowadzili. Taką rzeczywistość zastaje Jack Malik, początkujący muzyk bez sukcesu na koncie i to właśnie jemu przyjdzie zaprezentować światu legendarne przeboje The Beatles. Czeka go sława, wielkie pieniądze, a także sukces, którego nie da się porównać z żadnym innym. Ale za wszystko w życiu trzeba zapłacić i będzie musiał udowodnić samemu sobie, że „all you need is love”. W filmie Danny’ego Boyle’a laureata Oscara za „Slumdog. Milioner z ulicy”, w rolach głównych występują: Himesh Patel, Lily James, Kate McKinnon i kradnący show każdą sceną, w jakiej się pojawia – Ed Sheeran.

Jack Malick jest muzykiem, nikogo jednak nie obchodzą jego kompozycje. Mimo upływu lat nie udaje mu się odnieść żadnego sukcesu. Nadchodzi więc dzień, w którym postanawia ostatecznie odłożyć gitarę. Wówczas przytrafia mu się osobliwy wypadek o skali, jak się okazuje, kosmicznej. Cały świat na kilka sekund pogrąża się w ciemnościach, a Malick zostaje potrącony przez autobus. Gdy w końcu dochodzi do siebie po wypadku i wraca do domu bez przednich zębów, przyjaciele wręczają mu nową gitarę.

Jack z wdzięczności postanawia zagrać i zaśpiewać uwielbiany i bardzo popularny utwór… Jest to „Yesterday” zespołu The Beatles. Przyjaciele nie mogą uwierzyć w to, jak piękną piosenkę wykonał Malick, a to dlatego, że nigdy wcześniej jej nie słyszeli. Jack staje naprzeciw niepowtarzalnej szansy, by nie tylko ukazać nieświadomemu światu piękno muzyki jednego z największych zespołów w historii, ale także samemu odnieść muzyczny sukces. Skoro nie udało się z własnymi kompozycjami, trudno. Z Beatlesami na pewno się uda.

(fot. mat. pras.)

Obsada i twórcy

Danny Boyle łączy w tym filmie siły z uwielbianym na całym świecie scenarzystą Richardem Curtisem, odpowiedzialnym za sukces „Notting Hill” oraz „To właśnie miłość”. W rolach głównych, m.in. znana z „Mamma Mia! Here We Go Again” czy „Baby Driver” – Lily James, Kate McKinnon oraz Himesh Patel. Za produkcję odpowiedzialni są: Tim Bevan, Eric Fellner, Matt Wilkinson i Bernie Bellew, a producentami wykonawczymi są Nick Angel i Lee Brazier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *