Kudłata rodzinka powraca. Trzecia część cyklu „Bella i Sebastian”
1 czerwca, 2018
Wszystko od nowa, ale z rozmachem i po swojemu. Film „Paryż i dziewczyna”
2 czerwca, 2018

Wzruszają, zachwycają i zaciekawiają. Debiutancki album zespołu TULIA

Tulia Biczak, jedna z członkiń grupy TULIA (fot. Grzegorz Gołębiowski)

Niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak: Obywatela GC, Wilków, O.N.A, Seweryna Krajewskiego, Stana Borysa czy Dawida Podsiadło znalazły się na debiutanckiej płycie zespołu TULIA. Jest ona odpowiedzią na setki komentarzy i reakcji z całego świata, a także dziesiątki publikacji. Członkinie grupy nie chcą jednak ograniczać się do interpretacji tylko cudzego repertuaru, dlatego nagrały również dwie autorskie kompozycje.

Wszystko się zaczęło w październiku 2017 roku, kiedy zespół Depeche Mode opublikował na oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów „Enjoy the Silence”. Cover wykonały cztery niezwykle uzdolnione dziewczyny ze Szczecina. Wielu fanów przecierało oczy ze zdumienia, a komentujący wręcz nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikatowej stylistyce.

Tak narodziła się TULIA, którą tworzą młode, ale bardzo doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Ich muzyka to połączenie klasycznych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej.

(fot. Grzegorz Gołębiowski)

Utwór z tajemnicą

Utworem promującym ich debiutancką płytę jest piosenka „Jeszcze Cię nie ma”. „Niesie ona w sobie pewną tajemnicę. Opowiada m.in. o naszych podświadomych pragnieniach, zamiarach, a także tęsknocie do kogoś lub czegoś nieuchwytnego. Słychać w nim wiarę w to, że ta nieuchwytna rzecz da wszystko, czego potrzebujemy, da spełnienie. Czy to miłość? Czy to marzenie? Czy to pierwiastek duchowy? Może zwykła, codzienna rzecz, czy gest?” – tłumaczą artystki.

(fot. Grzegorz Gołębiowski)

Debiut w Opolu, płyta na winylu

Jak dodają, „ta jedna mała rzecz dla słuchacza może być tym, czego akurat potrzebuje. Ten utwór jest dla nas szczególny. Jest pierwszy i wyjątkowy, nieoczywisty. Towarzyszy mu teledysk, który powstał w przepięknym miejscu, gdzie wszystkie czułyśmy niesamowity klimat naszej kultury. Pokazane w nim obrazy mogą pomóc w rozbudzeniu wyobraźni na temat dźwięków, które staramy się oddać w naszych utworach i interpretacjach”.

Zespół ten właśnie utwór zaprezentuje podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Premiery już 9 czerwca. Z kolei kilka dni później, bo 15 czerwca ich album pojawi się na winylu. Dla fanów TULII przygotowano też wersję DeLux płyty, która zawiera pięć dodatkowych utworów, w tym znany już cover zespołu Depeche Mode „Enjoy The Silence” oraz „Nothing Else Matters” zespołu Metallica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *