Ta historia wydarzyła się naprawdę… Premiera powieści „Bibliotekarka z Paryża”
16 czerwca, 2021
Indywidualne losy bohaterów na tle historii kraju. Film „Najlepsze lata” w kinach
18 czerwca, 2021

Wyraziste spojrzenie na świat social mediów. „Sweat” Magnusa von Horna w kinach

Film został doceniony przez Cannes i jest laureatem sześciu nagród w Gdyni (fot. mat. pras.)

Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy followersów? „Sweat” Magnusa von Horna to jeden z najgłośniejszych polskich filmów tego roku. „To poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów” – uznał komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes. „Sweat” to jedyna polska fabuła, która znalazła się w jego oficjalnej selekcji w 2020 roku. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy. W rolę głównej bohaterki – Sylwii wcieliła się Magdalena Koleśnik, której na ekranie partnerują m.in. Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Film zdobył największą liczbę nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Srebrne Lwy dla Najlepszego Filmu.

Film opowiada o trzech dniach z życia Sylwi Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *