Powracają i znowu wpadli w tarapaty! „Nowe przygody Bolka i Lolka”
5 marca, 2019
Od zera do bohatera. Bestsellerowa biografia „Kimi Räikkönen jakiego nie znamy”
7 marca, 2019

„Wszystko zależy od nas”. Gąsiorowska i Stano rozmawiają z kobietami o kobiecości

Sylwia Stano i Roma Gąsiorowska, autorki książki „Całe szczęście jestem kobietą” (fot. mat. pras.)

Dziesięć inspirujących wywiadów z mądrymi i doświadczonymi kobietami. W książce „Całe szczęście jestem kobietą” aktorka Roma Gąsiorowska i dziennikarka Sylwia Stano rozmawiają m.in. z pisarką Sylwią Chutnik, aktorką Anną Dymną czy dziennikarką Grażyną Torbicką. Opowiedziały im o podejmowaniu wyzwań, radzeniu sobie z problemami i różnych sposobach na samorealizację.

Jak wygląda ich codzienność? Jak sobie radzą z sukcesami i porażkami? Jak się regenerują? Skąd czerpią energię? Czy wierzą w work-life balance? Jak budują relacje z partnerami? Czym według nich jest kobiecość? Co sądzą o macierzyństwie?

Bohaterkami książki są: Olga Chajdas, Sylwia Chutnik, Anna Dymna, Marta Frej, Julia Izmałkowa, Joanna Keszka, Olga Kozierowska, Julia Kuczyńska (Maffashion), Beata Sadowska i Grażyna Torbicka. – Kobieta może się realizować, dokonując różnych wyborów, jako żona albo singielka, z dziećmi lub bez nich, zostając w domu albo wybierając karierę. Może to wszystko połączyć lub nie. Mamy wiele możliwości rozwoju, ogromny potencjał i siłę, a co najważniejsze – wszystko zależy od nas. Spotykałyśmy się z bohaterkami, naszym zdaniem mądrze przechodzącymi drogę, którą same sobie wyznaczają. Chciałyśmy w ten sposób zainspirować inne kobiety do działania i do poszukiwania własnej ścieżki – mówią zgodnie Roma Gąsiorowska i Sylwia Stano.

O autorkach

Roma Gąsiorowska to wielokrotnie nagradzana aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna; reżyserka i producentka. Menedżerka kultury, coach, założycielka szkoły aktorskiej AktoRstudio, wykładowczyni Gdyńskiej Szkoły Filmowej, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczna W-arte! Open Art Space.

Sylwia Stano to doktor kulturoznawstwa, literaturoznawczyni. Dziennikarka, kuratorka i autorka kampanii społecznych promujących czytelnictwo. Wspólnie z Zofią Karaszewską napisała książki „Ada, to wypada” oraz „Pod podszewką”. Założycielka firmy Bibliocreatio, wyróżniona przez magazyn „Brief” miejscem w pierwszej 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *