Człowiek w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu „Notre-Dame płonie” w kinach
19 sierpnia, 2022
Błyskotliwy umysł i poczucie humoru. „Churchill. Opowieść o przegranym zwycięzcy”
22 sierpnia, 2022

„Włosi”. Kraj niekończących się paradoksów i pozornie nierozwiązanych zagadek

Na wiele aspektów włoskiego życia wpływ mają geografia, historia i tradycja (fot. flickr.com)

Jak naród, który zrodził renesans, mógł stworzyć również mafię? Wzniosłe i oszałamiające, fascynujące, ale zaskakujące Włochy to kraj niekończących się paradoksów i pozornie nierozwiązanych zagadek. John Hooper, który spędził 15 lat w Rzymie jako korespondent zagraniczny, przekonująco ukazuje wpływ geografii, historii i tradycji na wiele aspektów włoskiego życia, w tym futbol, masonerię, seks, jedzenie i operę. Pełna fascynujących i często zabawnych spostrzeżeń, niedostępnych w przewodnikach, książka „Włosi” zaskoczy nawet najbardziej zagorzałych miłośników Italii. „Otwierająca oczy wycieczka po współczesnych Włoszech, z całą ich furbizią, fantazją i sprezzaturą, gdzie nawet prawda jest negocjowalna” – pisze The Guardian.

Zabawna i wnikliwa książka „Włosi” to lektura dla każdego, kto stara się zrozumieć współczesną Italię i unikalny charakter jej mieszkańców. John Hooper pisze o Włochach  z sympatią, ale nie bezkrytycznie. Opisuje wpływ Kościoła katolickiego na ich codzienne życie, dowodząc, iż szacunek dla papieża niekoniecznie idzie w parze z przestrzeganiem jego zaleceń.

Obowiązkowe czwartkowe gnocchi, niezwykle oficjalna atmosfera miejsc pracy, opinia najlepszych kochanków świata i niechęć do nowinek technicznych – to zaledwie kilka kwestii, które autor porusza, wychodząc daleko poza stereotyp beztroskich, głośnych, kochających życie Włochów.

Nowe wydanie tego międzynarodowego bestsellera ukazało się w tłumaczeniu autorstwa Piotra Grzegorzewskiego i Marcina Wróbla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *