Z powojennej tęsknoty za pięknem. Biżuteria Spółdzielni ORNO w Muzeum Warszawy
17 maja, 2019
Emocjonalna bomba tyka przez całe życie. „Dzieci księży” na Scenie na Woli
18 maja, 2019

„Walka przez łzy”. Historia matki Tomasza Komendy walczącej o sprawiedliwość

„Walka przez łzy” to wywiady, które przeprowadził Grzegorz Głuszak z Teresą Klemańską (fot. mat. pras.)

Przez 18 lat, nakrywając stół do kolacji wigilijnej, zostawiała jedno wolne miejsce. Nie dla zbłąkanego wędrowca, tylko dla własnego syna, niesprawiedliwie skazanego za gwałt i morderstwo. Stała pod drzwiami więzienia i krzyczała, że jeśli on się zabije, ona zrobi to samo. Krążyła po mediach, prokuraturach, odwiedzała prawników z dokumentami w reklamówce, przekonując, że jej dziecko jest niewinne. I mimo że nikt jej nie wierzył, ona nigdy nie utraciła wiary. „Walka przez łzy” to zapis dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły całą rodziną. To wywiady, które przeprowadził Grzegorz Głuszak z Teresą Klemańską. Książka zawiera także listy, które Tomasz Komenda pisał do swojej matki, będąc w więzieniu.

Teresa Klemańska to oddana matka, silna kobieta, która się nie poddała. W swoim życiu stoczyła najtrudniejszą i najważniejszą walkę, o swojego syna i o rodzinę. Do ostatniej łzy, do momentu, kiedy usłyszała, że jest niewinny.

Teraz walczy o jego codzienność i uczy, jak żyć w świecie, który tak bardzo się zmienił.

O autorze

Grzegorz Głuszak, z dziennikarstwem związany od ponad dwudziestu lat. Wielokrotnie nominowany do Nagrody Grand Press, którą otrzymał w 2018 roku za najlepszy reportaż telewizyjny. Autor książki „25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy”.  Jego ulubiona tematyka to wstrząsające ludzkie historie i meandry polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *