Mistrz reportażu o świecie, który płonie. „Strona świata” Wojciecha Jagielskiego
10 października, 2020
„Liczą się tylko wielkie marzenia”. Premiera autobiografii Szimona Peresa
13 października, 2020

Walczy o godne warunki życia zwierząt. Premiera książki zoolożki Ewy Zgrabczyńskiej

„Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami” to pierwsza książka Ewy Zgrabczyńskiej (fot. M. Chodyła)

Jesienią ubiegłego roku cała Polska wstrzymała oddech. To właśnie wtedy rozpoczęła się dramatyczna walka z czasem, w której ceną było życie dziewięciu tygrysów. Ewa Zgrabczyńska wraz z pracownikami poznańskiego zoo zdołała ocalić zwierzęta, które w koszmarnych warunkach przewożone były przez polsko-białoruską granicę. Nie był to pierwszy raz, gdy zoolożka zainterweniowała w sprawie krzywdzonych zwierząt. Od wielu lat walczy bowiem o prawa tych, którzy sami nie mogą się obronić. Jak sama mówi – „zwierzęta ma w genach”. Matka zastępcza niedźwiedziątka, opiekunka nosorożców, wybawicielka Nieumarłych Tygrysów – życie Ewy Zgrabczyńskiej, zoolożki i dyrektorki Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, nierozerwalnie wiąże się ze zwierzętami. „Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami” to jej pierwsza książka.

Dlaczego nie należy igrać z nadawaniem kotom imion? Jak udało się uratować niedźwiadka przed chorobą sierocą? Które zwierzęta mają największy temperament, a które stanowią wzór małżeńskiej wierności? Jakie pieszczoty najbardziej lubi nosorożec? I jak to się stało, że najlepszym przyjacielem psa został szczur?

„Polecam z całego serca książkę wielkiej obrończyni zwierząt Ewy Zgrabczyńskiej. Książkę fascynującą w czytaniu. Przepełnioną miłością i prawdą. Z jednaką czułością opowiadającą historie zwierząt domowych i tych zupełnie dzikich – jak ocalone niedźwiedzie i słynne odratowane Nieumarłe Tygrysy” – napisała o książce aktorka Maja Ostaszewska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *