„Ty masz energię, powinnaś grać dresiary”. Aktorka – odkrycie 2018 roku [WYWIAD]
15 kwietnia, 2018
Czym bawił się syn cara Rosji? Figurki Fabergé idą pod młotek
16 kwietnia, 2018

Varius Manx powraca z nową płytą. Przy mikrofonie Kasia Stankiewicz

Robert Janson i Kasia Stankiewicz (fot. Piotr Król)

Spotkali się po kilkunastu latach, a pretekstem był jubileusz 25-lecia zespołu. Varius Manx z Kasią Stankiewicz świętowali go hucznie na licznych koncertach w całej Polsce. Nagrali też wtedy premierowy utwór „Ameryka”, a następnie  piosenkę „Piątek”. Teraz przyszedł czas na całą płytę, zatytułowaną  „Ent”, którą promuje singiel „Mgła nad Warszawą”.

W trakcie nagrywania płyty Varius Manx i Kasia Stankiewicz stworzyli ponad 20 utworów. Z nich wybrali 14, które znalazły się na nowym wydawnictwie. W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. – Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Sama uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej, czuję się, jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie – mówi Kasia Stankiewicz.

Nowa wersja „Piosenki Księżycowej”.

Album „Ent” ukazał się w dwóch edycjach: standardowej i deluxe. Wersja rozszerzona zawiera dodatkowo trzy utwory, w tym zaaranżowaną inaczej „Piosenkę Księżycową”. – Czuję, że oddałam tej płycie najpiękniejszą część siebie w tym momencie – podkreśla wokalistka. Promująca album „Mgła nad Warszawą” to niezwykle emocjonalna i liryczna kompozycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *