Święto polskiego teatru. W stolicy trwają 39. Warszawskie Spotkania Teatralne
3 kwietnia, 2019
Apokalipsa rozpocznie się pod powierzchnią wody. Thriller „Wilcze echa” w kinach
5 kwietnia, 2019

To więcej niż reportaż czy przewodnik. Poznaj Tokio dzięki „Lifestyle Book”

Mieszkańcy stolicy Japonii, Tokio (fot. mat. pras.)

Stolica Japonii to najbardziej zaskakujące miasto świata. Okazuje się, że aby poznać przyszłość, warto spoglądać na Wschód. Dziewięć dzielnic, czterdzieści opowieści oraz dziesiątki rozmów, zdjęć i ciekawostek. „Tokyo Lifestyle Book”, autorstwa Aleksandry Janiec, to zaskakująca opowieść o miejscu, w którym bladoróżowe wiśnie i współcześni samurajowie spotykają się z neonami miasta, najnowszymi technologiami i instagramowymi pozami.

Co kryją luksusowe torebki tokijskich księgowych? Dlaczego narodowym trunkiem Japonii stała się kawa i co miały z tym wspólnego ekskluzywne prostytutki? Jak żyją współcześni młodzi Japończycy i dlaczego wybrali inny styl życia niż pokolenie ich rodziców?

Autorka odpowiada na te i inne pytania, pokazując Japonię, jakiej nie znamy. Zdradza DNA najbardziej zaskakującego miasta świata. Prowadząc nas przez kolejne dzielnice, opowiada o biznesie, sztuce, kuchni, biotechnologii i przemianie, jaką przeszło Tokio w ostatniej dekadzie. Rozmawia z kreatorami trendów, które niebawem dotrą do Europy, i uczy japońskiego DIY, dzięki któremu możemy czerpać z japońskiej tradycji.

Typowa mieszkanka Tokio (fot. mat. pras.)

O autorce

Aleksandra Janiec to podróżniczka, badaczka trendów, pasjonatka kultury współczesnej Japonii. Od lat związana z branżą kreatywną, pracowała nad projektami dla londyńskich i barcelońskich agencji. Zdobywała doświadczenie z zakresu promocji marek luksusowych w tokijskiej agencji RCKT, gdzie asystowała przy produkcjach dla „Vogue Japan”, Tokyo Fashion Week i domów towarowych Parco i Tokyo Midtown. 

Na co dzień mieszka i pracuje w Tokio, gdzie tworzy strategie łączące świat designu, technologii i komunikacji wizualnej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *