Opowieść o artystce i fenomenie jej postaci. Biografia „Tove Jansson. Mama Muminków”
21 października, 2020
Film o młodym pasjonacie i jego walce o marzenia. „Polot” już na ekranach kin
23 października, 2020

To prostsze niż myślisz. Poradnik „Zdrowe zęby. Opowieść o pięknym uśmiechu”

To pierwszy poradnik, który odpowiada na pytania dotyczące zdrowia zębów i pięknego uśmiechu (fot. mat. pras.)

Czy wiecie, że przy pierwszym kontakcie aż 60 proc. z nas zwraca uwagę na uśmiech swoich rozmówców? Wyżej w rankingu są tylko oczy. Z kolei blisko 70 proc. pracodawców patrzy na uśmiech kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Piękne i zdrowe zęby nie tylko zwiększają pewność siebie, lecz także są inwestycją w udane życie towarzyskie i zawodowe. Poradnik autorstwa wybitnej ortodontki Kamili Wasiluk to pierwsze holistyczne spojrzenie na piękny i zdrowy uśmiech, który odpowiada na wiele z nurtujących nas pytań.

Każdy człowiek ma zapisany w genach kolor, odcień i grubość szkliwa zębów, a także kolor zębiny. Jedni mają uzębienie białe, a nawet lekko niebieskawe, a inni w nieco cieplejszym odcieniu kości słoniowej lub żółtawe. Bywa i tak, że u jednej osoby zęby mają różne odcienie. Nieuchronne jest jednak to, że z wiekiem zęby nam ciemnieją – i to bez względu na to, jak się przykładamy do codziennej higieny.

Ten poradnik odpowie na takie pytania jak: kiedy zdecydować się na pierwszą wizytę u ortodonty, co jeść, by uśmiech lśnił pełnym blaskiem, czy smoczek wpływa na zęby malucha, jak łatwo i bezpiecznie wybielić zęby, dlaczego tak ważne jest karmienie piersią, czy otwarte usta są zawsze sexy oraz co mają social media do prawidłowego zgryzu.

Trzy ciekawostki od autorki

„Płukanie jamy ustnej naparem z zielonej herbaty (3 razy dziennie) może istotnie zredukować kolonie bakterii Streptococcus mutans – najczęściej odpowiedzialnych za próchnicę. Z kolei czarna herbata zawiera fluor, który korzystnie działa na szkliwo. Z ziół pozytywny wpływ na uzębienie mają: kolendra, oregano, lukrecja, koper, pietruszka, rozmaryn, tymianek, szałwia, cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, imbir, kurkuma oraz czosnek”.

O autorce

Kamila Wasiluk to wybitna ortodontka, od lat pomaga swoim pacjentom uzyskać białe i proste zęby. Autorka popularnego bloga mamaortodonta.pl. Jej ambicją jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości stomatologiczno-ortodontycznej wśród Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *