Silna, niezależna, zawsze z podniesioną głową. Biografia ikony w filmie „Młodość Astrid”
5 października, 2018
„Będzie się nad czym zastanawiać”. Janusz Gajos o filmach „Kler” i „Kamerdyner”
6 października, 2018

Tanecznie i aktorsko zakręcone widowisko. Musical „Twist and Shout” w Rampie

W musicalu „Twist and Shout” legendarne hity zespołu The Beatles zabrzmią w nowych aranżacjach (fot. Kinga Karpati)

Legendarne przeboje zespołu „The Beatles” w nowych aranżacjach, autorstwa Jana Stokłosy zabrzmią w musicalu „Twist and Shout” w warszawskim Teatrze Rampa. Widowisko muzyczne z choreografią Santiago Bello oraz utalentowanymi wokalistami i tancerzami, to zabawna kryminalna intryga z miłością w tle. W rolach głównych m.in. Natalia Piotrowska, Jakub Wocial, Katarzyna Kozak oraz Michał Juraszek. Spektakle do zobaczenia już od 6 października na Dużej Scenie.

Kanwą musicalu są perypetie projektanta mody – Grzegorza, który powrócił do Polski, by stworzyć unikatową kolekcję. W kamienicy, w której zamieszkał, podejrzane działania lokatorów skupiają się wokół pewnego weterana – Sierżanta Peppera. Wkrótce projektant odkrywa prawdziwe intencje sąsiadów, a przy okazji odnajduje swoją miłość. – Szuka inspiracji wśród zwykłych ludzi, ale szybko okazuje się, że ci ludzie nie są tacy zwykli, jak mu się wydawało. W pewnym momencie poznaje Stellę, w której się zakochuje od pierwszego wejrzenia – mówi Michał Juraszek, odtwórca roli Grzegorza.

– Jak w każdym musicalu musi być wątek miłosny, a ten przypadł w udziale Stelli i Grzegorzowi. Ona jest młodą dziewczyną, tancerką, która tańczyć już nie chce. Ma wysoką etykę moralną i nie godzi się na wiele rzeczy, które dzieją się w kamienicy. Jest przy tym trochę zagubiona i walczy między tym, co powinna, a tym co czuje. Zakochuje się pierwszy raz w życiu i jest to bardzo gorąca miłość – podkreśla Natalia Piotrowska.

Michał Juraszek i Natalia Piotrowska jako Grzegorz i Stella (fot. Artur Konicz)

Ponadczasowe hity w nowych aranżacjach

Fabule „Twist and shout” towarzyszy aż 28 przebojów legendarnego zespołu „The Beatles” w nowych aranżacjach Jana Stokłosy, kierownika muzycznego przedstawienia. Reżyserię oraz choreografię do spektaklu przygotował z właściwym sobie hiszpańskim ogniem Santiago Bello, którego dokonania można podziwiać we wszystkich musicalowych tytułach Rampy. Twórcy są przekonani, że muzyka porwie publiczność nie tylko do tańca, ale i do wspólnego śpiewania.

– Jestem pewien, że każdy rozpozna, bo te numery się po prostu śpiewa. Są tak dobrze przedstawione, w fajnych aranżacjach, że wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Juraszek. – Myślę, że są to piosenki ponadczasowe, a wiele z nich jest komercyjna, grana do tej pory w rozgłośniach radiowych. Na pewno publiczność z nami pośpiewa i potupie nóżką – przekonuje Piotrowska.

(fot. Artur Konicz)

Obsada musicalu

W obsadzie widowiska znalazły się same wybitne osobowości teatru muzycznego, znane widzom z innych tytułów Teatru Rampa. Są to m.in. Natalia Piotrowska, Małgorzata Regent, Anna Sztejner, Jakub Wocial, Sebastian Machalski czy Maciej Pawlak  Nie zabraknie także aktorów teatru: Brygidy Turowskiej, Roberta Tondery i Daniela Zawadzkiego oraz tancerzy. Dla grającego główną rolę Michała Juraszka jest to debiut na tej scenie. – To na pewno fajne przeżycie, ale postać Grzegorza jest na tyle wdzięczna dla mnie, że on również jest nowy, wśród nowych ludzi. Mam nadzieję, że dam radę – zapewnia artysta.

Za scenariusz odpowiada Irene Arredondo, przełożył go Jacek Mikołajczyk. Scenografia i kostiumy to dzieło Doroty Sabak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *