Debiutancki album i duet z Leoną Lewis. Poznajcie Caluma Scotta
19 marca, 2018
„Alannah (tak niewiele chcę)”. Premierowy kawałek Kasi Kowalskiej
20 marca, 2018

„Tam, gdzie mieszka Bóg”. Pierwszy film z udziałem Franciszka

„Jesteście najcenniejszym skarbem, o który musimy się zatroszczyć”  to przesłanie papieża dla najmłodszych. Z myślą o nich powstał film przygodowy „Tam, gdzie mieszka Bóg”, w którym wystąpił osobiście Franciszek. Przed projekcją napisał list, który wyjaśnia znaczenie tego projektu. Pisze w nim: „Dziękuję za waszą odwagę. Jestem przekonany, że film ten będzie małym ziarenkiem, ale podobnie jak ziarno gorczycy, o którym mówi Ewangelia, będzie ono wzrastać”. Premiera odbyła się w Watykanie, a do polskich kin obraz wchodzi już 20 marca.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie i przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii. Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

– Nasz film wyrósł z pragnienia Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa – mówi współreżyserka, Graciela Rodriguez. Papież wierzy, że kino może być znakomitym medium do rozprzestrzeniania katolickich wartości wśród dzieci i młodzieży. – Zawsze powtarza, że musi dotrzeć ze swoim przesłaniem do wszystkich. Doskonale zdaje sobie sprawę, że dzieci uwielbiają oglądać filmy. Jest bardzo nowoczesną osobą – dodaje producent, Andrea Iervolino. „Jezus szuka cię i czeka na ciebie. (…) Znajdź go. Odważ się, to zrobić” – oto przesłanie, które za pośrednictwem filmu daje dzieciom papież.

To nie tylko film

– Możliwość sfilmowania Papieża była przejmującym doświadczeniem. To wspaniały człowiek, który pomógł nam, by w ten sposób pomóc światu. Rocznie produkujemy nawet do dziesięciu filmów z wielkimi gwiazdami, ale to nie jest tylko film. To coś naprawdę szczególnego – podsumowuje. Uroczysta premiera „Tam, gdzie mieszka Bóg” („Beyond The Sun”) odbyła się w Watykanie i – obok pokazu „Milczenia” Martina Scorsese – była jedyną tego rodzaju projekcją filmową w Stolicy Apostolskiej w 2017 roku. Film jest wspólnym dziełem światowej sławy psycholog Gracieli Rodriguez oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego, autora reklam dla największych firm i marek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *