Film „Parasite” z Korei Płd ze Złotą Palmą! Oto zwycięzcy 72. Festiwalu w Cannes
25 maja, 2019
Kobieta walczy, a mężczyzna marzy. Nowa powieść autora bestsellera „Lektor”
27 maja, 2019

Tajemnice, kulisy i anegdoty. „Korespondent” uchyla niedostępne bramy Watykanu

Widok na Plac św. Piotra z kopuły bazyliki św. Piotra w Watykanie (fot. wikipedia.org)

Przełomowe wydarzenia, kulisy niezwykłych spotkań i tajemnice życia w Watykanie. „Korespondent” to wciągająca opowieść łącząca z niezwykłą lekkością i dziennikarską precyzją sprawy Kościoła, kultury i ludzi. Jej autor Marek Lehnert to polski korespondent radiowy, który przez trzydzieści lat prowadził relacje z Watykanu. Teraz odsłania on kulisy najważniejszych wydarzeń, których był świadkiem. W książce zdradza też sekrety życia codziennego na pograniczu Rzymu i Watykanu oraz tajniki pracy korespondenta w najmniejszym państwie świata. 

Czy Jan Paweł II planował abdykację? Czy Ali Agca miał zabić też Lecha Wałęsę? Jakie towary szmuglowane są z Watykanu do Rzymu? Te i inne tajemnice Watykanu były zgłębiane przez autora przez ponad trzydzieści lat. Marek Lehnert dotarł za kulisy najdonioślejszych wydarzeń w historii Kościoła XX i XXI wieku. W swoich wspomnieniach przedstawia mechanizmy rządzące najmniejszym państwem świata, przytacza pasjonujące anegdoty dotyczące podróży papieskich, opowiada o niezwykłych gościach pojawiających się za watykańskimi murami.

„Panie Marku, niech Pan nie odkłada książki, na którą czekam, jak świat czeka na Harry’ego Pottera ‒ to słowa Tadeusza Różewicza, które skierował w liście w 2005 roku do Marka Lehnerta. Po 14 latach poeta nie zdążył na jej premierę, ale my się doczekaliśmy.

O autorze

Marek Lehnert, korespondent Radia Wolna Europa i Polskiego Radia, związany z Tygodnikiem Powszechnym, jeden z pierwszych redaktorów polskiego wydania „L’Osservatore Romano”. W 2017 roku odszedł z Polskiego Radia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *