„Cicha noc” triumfuje! Polskie nagrody filmowe „Orły” rozdano po raz 20.
26 marca, 2018
„La Cintura” porywa do tańca. Alvaro Soler powraca z nowym singlem
29 marca, 2018

„Ta rola była aktorskim Mount Everestem”. Boczarska z Orłem za „Sztukę kochania”

(fot. Instagram/magda_boczarska)

Poniedziałkowa gala wręczenia Orłów 2018 należała do twórców filmu „Cicha noc” i… do niej. Za najlepszą główną rolę kobiecą uznano bowiem kreację Magdaleny Boczarskiej w filmie „Sztuka kochania”. Nagrodę na scenie Teatru Polskiego w Warszawie wręczył jej Andrzej Seweryn. Aktorka zadedykowała ją swojemu 3-miesięcznemu synkowi, który jak dodała też jest dzieckiem „sztuki kochania”. Na rozmowę wideo z Magdaleną Boczarską zapraszamy już w ten weekend.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. – Ta rola była takim aktorskim Mount Everestem, bo zagrałam jedną postać od 18 do 55 roku życia, a to jest wyzwanie – mówi Boczarska.
Dodaje, że wcale nie sądziła, że to jej przypadnie zagrać Michalinę Wisłocką. – Zaskoczenie było ogromne, bo mam świadomość, że swoją fizycznością bardzo odbiegam od Michaliny i że było gros znakomitych aktorek, które mogły się wydawać dużo bardziej oczywistym wyborem – podkreśla zdobywczyni Orła 2018.
Plejada gwiazd na ekranie
Na planie towarzyszyła jej plejadę polskich aktorów. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wcielił się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, zagrał Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę – Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś. Za reżyserię odpowiedzialna była Maria Sadowska, scenariusz filmu napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Za zdjęcia odpowiadał Michał Sobociński, natomiast producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak, twórcy spektakularnego sukcesu „Bogów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *