Szczera historia o prawdziwej kobiecie. Debiut „Kraina wielkiego nieba” zachwyca
7 grudnia, 2018
Nie pamięta miłości do męża i synka. Po światowym tournée film „Fuga” w kinach
7 grudnia, 2018

Szalona i zabawna podróż przez życie. Plejada gwiazd w filmie „Nadmiar łaski”

W filmie „Nadmiar łaski” występuje plejada gwiazd doskonale znanych fanom nie tylko kina włoskiego (fot. mat. pras.)

Błyskotliwa włoska komedia o rozczarowanej małżeństwem kobiecie, której objawia się sama Maryja Dziewica. W filmie „Nadmiar łaski”, w reżyserii Gianniego Zanasiego, występuje plejada gwiazd doskonale znanych fanom nie tylko kina włoskiego, jak Alba Rohrwacher, Giuseppe Battiston czy Valerio Mastandrea. Całą trójkę można było razem oglądać w obrazie  „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Film był pokazywany na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w sekcji Director’s Fortnight, gdzie został wyróżniony nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego. 

Życie nie rozpieszcza Lucii i Arturo. Ktoś w ich małżeństwie pozwolił sobie na zdradę i poznajemy ich właśnie podczas gorącej kłótni. Muszą jednak nad sobą panować z uwagi na to, że ich nastoletnia córka Rosa rzekomo śpi. Koniec końców, Arturo opuszcza dom rodzinny, najwyraźniej na zawsze.

Lucia, przepracowana inspektorka nadzoru, zbyt delikatna na brutalną rzeczywistość wokół, musi się zatem przygotować na istotne zmiany w życiu. Niedługo potem bohaterka w trakcie jednego z wyjazdów służbowych spotyka kobietę, którą początkowo bierze za bezdomną uchodźczynię. Ta jednak przedstawia się jej jako Matka Boska.

(fot. mat. pras.)

Oceny krytyków

„Niezwykła i oryginalna komedia, ukazująca z zadziwiającym realizmem rzeczywistość dzisiejszego rynku prac”  ocenia Quinlan. Z kolei Coming Soon zauważa, że „Alba Rohrwacher powinna częściej występować w komediach”. „Surrealistyczna i genialnie pomyślana komedia z radosną atmosferą, która nie może się nie udzielić”  dodaje Cinematografo. „Skromna i przesympatyczna komedia”  to już opinia Screen International. „Szalona i zabawna podróż przez życie – tak dla bohaterki, jak i widzów”  podsumowuje Cinematographe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *