Opowieść o potrzebie bliskości, poczuciu winy i przebaczeniu. Film „Niebieska linia”
14 kwietnia, 2023
Ponadczasowe dowcipy i ilustracje do książek dla dzieci. „Ha-Ga. Obrazki z życia”
15 kwietnia, 2023

Szajka złodziei i zaginiony relikt. „Dungeons& Dragons: Złodziejski Honor” w kinach

Poznajcie bohaterów Dungeons & Dragons, m.in. inteligentnego barda Edgina i wojowniczkę Holgę (fot. mat. pras.)

Uroczy złodziejaszek i banda niepoprawnych poszukiwaczy przygód podejmują się epickiej kradzieży, aby odzyskać zaginiony relikt. Jednak sprawy przybierają niebezpieczny obrót, gdy wpadają w oko niewłaściwym ludziom. Film „Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor” w reżyserii Jonathana Goldsteina i Johna Francisa Daley – przenosi bogaty świat i zabawnego ducha legendarnej gry na duży ekran w pełnej akcji przygodzie. W filmie występują m.in. Chris Pine, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis, oraz Hugh Grant. Autorem zdjęć jest Barry Peterson, a producentami: Brian Goldner, Jeremy Latcham i Nick Meyer.

W komedii występują: Chris Pine jako zawadiacki bard o imieniu Edgin oraz Michelle Rodriguez jako twarda jak skała wojowniczka Holga. Ta dwójka wyrusza na wyprawę, podczas której pojawiają się też: córka Edgina, Kirę (Chloe Coleman), a także waleczny i szlachetny paladyn (Regé-Jean Page), zaklinacz Simon, który wątpi w swoje umiejętności (Justice Smith) oraz zmiennokształtna druidka, Doric (Sophia Lillis). Obsadę dopełniają Hugh Grant jako oszust, oraz Daisy Head jako mag Sofina.

Film skradł serca widzów podczas swojej światowej premiery na Festiwalu Filmowym SXSW w Austin. Obok obsady, na premierę w Paramount Theater przybyli także reżyserzy i scenarzyści filmu: Jonathan Goldstein i John Francis Daley oraz producent Jeremy Latcham. Na wstępie Claudette Godfrey, dyrektorka festiwalu filmowego, powiedziała, że „uwielbia ten film, ponieważ jest też dla ludzi takich jak ona, którzy nigdy nie grali w grę”. Następnie scenarzysta, Goldstein zapytał, ilu z widzów grało wcześniej w D&D, na to sala wybuchła wiwatami.

Recenzje pełne zachwytów

Po pokazie pojawiły się pierwsze świetne recenzje w których można przeczytać: „To jest wybitny film. Przezabawny. Zakochałem się już na początku”, „Epicki i zabawny. Emocjonalna przygoda pełna serca i humoru. To nie jest po prostu kolejny film, to jeden z najlepszych filmów fantasy w historii! Wow… Świetna muzyka”, „Jest niezwykle przystępny, nie tylko dla fanów gry, jednocześnie zadowala zatwardziałych wielbicieli gry” czy „Szalenie zabawna komedia”.

Na Rotten Tomatoes film ma aż 90 proc. pozytywnych recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *