Góry strzegą tajemnic lepiej niż ludzie. Wciągająca lektura „Sprawy Hoffmanowej”
17 kwietnia, 2019
Kameralny, skłaniający do myślenia dramat. „Wywiad z Bogiem” na ekranach kin
19 kwietnia, 2019

Święty, dla którego najważniejszy był człowiek. Ostatnia lekcja Papieża-Polaka

Papież Jan Paweł II przez cały swój 27-letni pontyfikat starał się być blisko ludzi (fot. pixabay.com)

Jan Paweł II zmieniał życie każdego, kto się z nim zetknął. Stawał się autorytetem, wzorem, często kimś bliskim. Niezwykła relacja łączyła go też z George’em Weiglem, autorem bestsellerowych biografii papieża. W swojej najnowszej książce – „Lekcje nadziei” przedstawia on portret świętego, dla którego zawsze najważniejszy był człowiek. Powinien przeczytać ją każdy kapłan, ale i każdy świecki, ponieważ nikogo nie pozostawi obojętnym.

Liczne nieformalne spotkania podczas wspólnych kolacji, wzajemna pamięć i troska pozwoliły Weiglowi nazywać się prawdziwym przyjacielem Jana Pawła II. Od czasu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jest n uważnym badaczem jego pontyfikatu. Efektem tych zainteresowań jest monumentalna praca „Świadek nadziei”, która od chwili amerykańskiego wydania w październiku 1999 roku przetłumaczona została na dziewięć języków.

Śledząc poczynania Jana Pawła II, słuchając jego prywatnych historii i towarzysząc mu w licznych pielgrzymkach, po 20 latach od tamtej premiery, a 14 od śmierci papieża, stworzył on opowieść będącą ostatnią lekcją jakiej udzielił wiernym, lekcją zaufania i nadziei.

O autorze

George Weigel jest wybitnym amerykańskim filozofem i teologiem katolickim, jednym z najpoważniejszych komentatorów życia religijnego i publicznego. Stale współpracuje z „Washington Post” i „Los Angeles Times”.

Napisał kilkanaście książek na temat nauki społecznej Kościoła oraz moralnych podstaw polityki i ekonomii, w tym głośną w Polsce „Ostateczną rewolucję. Kościół sprzeciwu a upadek komunizmu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *