Koszmarne zbrodnie z sierpem i młotem w tle. 10 najgłośniejszych przestępstw w ZSRR
5 stycznia, 2021
Jak poczuć się pewnie, gdy tracisz grunt pod nogami? Praktyczny poradnik „Na luzie”
13 stycznia, 2021

„Stewardesy. Cała prawda o lataniu”. Wybierz się tym razem w podróż do ich świata

Bohaterkami książki autorstwa Krzysztofa Pyzi są stewardessy (fot. wikipedia.org)

Zawód stewardesy to obok modelki jedna z najbardziej pożądanych profesji. Ale to też praca w szczególnych warunkach, podobnie jak np. praca górnika. Książka „Stewardesy. Cała prawda o lataniu” to ujmujące relacje – ich dbałość o zdrowie i urodę, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami na pokładzie, jak choroby pasażerów, a nawet śmierć czy awarie samolotów, radzenie sobie z jet lagiem, a także opowieści o sławnych ludziach, których poznały podczas pracy. Ponadto zmaganie się ze zderzeniem kultur w różnych krajach, jak choćby latanie z arabską rodziną królewską. Tego po prostu głośno nie powie żadna stewardesa…

Stewardesy są oczami i uszami pilotów, bez nich żaden pasażer nie może wejść na pokład samolotu. Muszą dbać o komfort naszej podróży do tego stopnia, że o problemach na pokładzie pasażer ma dowiedzieć się jako ostatni. Stewardesa to nie zawód, to styl życia, hermetyczny świat, który pilnie strzeże swoich tajemnic. Takich jak: cała prawda o zarobkach i kulisach pracy, najbardziej nietypowych prośbach, pytaniach i przygodach z pasażerami, o wszystkim, co dzieje się na pokładzie w trakcie lotu, rygorze życia przed startem i po lądowaniu, faktach i mitach o bezpieczeństwie, komforcie i ryzyku czy historie, które były do tej pory opowiadane tylko na zamkniętych spotkaniach stewardes.

Bohaterkami książki autorstwa Krzysztofa Pyzi są: Dorota, pseudonim Flying Daisy – stewardesa VIP, która lata z arabską rodziną królewską i księciem Arabii Saudyjskiej, Marta – szefowa Szkoły Stewardes Fly High Academy, również Marta – inflight service coordinator, trenerka stewardes i wykładowca, a także Monika – ex- cabin crew.

O autorze

Krzysztof Pyzia to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i autor bestsellerów, m.in. „Jerzy Dziewulski o polskiej policji”, „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce”, „Jerzy Dziewulski o kulisach III RP” i wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą – „Z Pokorą przez życie”.

Producent programu „Dzień Dobry Bardzo” w Radiu ZET, a w przeszłości dziennikarz tygodnika „Angora” i „Playboya”. Autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *