Targuje się o życie ukochanego, a ceną jest ona sama. „Tosca” w Operze Narodowej
23 lutego, 2019
Kreacje, wpadki i polityka. „Oscary. Tajemnice największej nagrody filmowej”
24 lutego, 2019

Śmieszy, wzrusza, ale i łączy ludzi. „Berek, czyli upiór w moherze” powraca!

Spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2” wystawiany jest na deskach Teatru Imka (fot. mat. pras.)

Niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobrą zabawę obiecują twórcy nowego spektaklu – „Berek, czyli upiór w moherze 2” produkcji Teatru Gudejko. Kultowy „Berek” powraca, a wraz z nim znani i uwielbiani bohaterowie – Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. W głównych rolach występują: Ewa Kasprzyk, która podjęła się również reżyserii spektaklu oraz Antoni Pawlicki, który w drugiej części „Berka” zastąpił Pawła Małaszyńskiego. Zmieniła się również scena, ponieważ sztuka będzie wystawiana w warszawskim Teatrze Imka.

W relacjach Anny i Pawła następuje wiec bez dwóch zdań – dobra zmiana, a może nawet za dobra. Kiedy bezustanna, intensywna obecność kobiety w życiu sąsiada doprowadza jego związek do rozpadu, Paweł postanawia coś z tym zrobić i znaleźć sąsiadce inne zajęcie. Co skutecznie odwróciłoby od niego uwagę starszej pani? Oczywiście mężczyzna!

Problem w tym, że Anna, powodowana wyrzutami sumienia, wpada na niemal identyczny pomysł i rozpoczyna poszukiwania nowego partnera dla Pawła. Szykują się więc dwie randki w ciemno! A co z tego wyniknie okaże się na deskach warszawskiego Teatru Imka.

W rolach głównych: Antoni Pawlicki i Ewa Kasprzyk (fot. mat. pras.)

Kontynuacja z nowymi bohaterami

Premiera poprzedniej części „Berka” miała miejsce w Teatrze Kwadrat dokładnie 28 lutego 2009 roku. Spektakl cieszył się bardzo dużą popularnością wśród widzów. Tym razem z reżyserią przedstawienia zmierzyła się sama Ewa Kasprzyk. Autorem scenariusza jest Marcin Szczygielski, a scenografię i kostiumy stworzył Maciej Chojnacki.

W spektakl występują obok wspomnianych Ewy Kasprzyk i Antoniego Pawlickiego, również Maria Niklińska, Daniel Olbrychski, Kamil Kula oraz na zmianę: Łukasz Płoszajski i Damian Kulec.

Nowa część przedstawienia to i nowa obsada (fot. mat pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *