„Jest duża uniwersalność tej historii”. Łukasz Simlat o kulisach filmu „Boże Ciało”
12 stycznia, 2020
Nadzieja nie umiera nawet w czasach największego mroku. „Króliki z Ravensbrück”
14 stycznia, 2020

Służby, media, bandyci i pieniądze. Oto „Sejf. Trylogia” Tomasza Sekielskiego

Trylogia „Sejf” to trzymający w napięciu thriller polityczno-szpiegowski (fot. piqsels.com)

Tu nieustannie toczy się gra, w której każdy ma coś do ukrycia i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Są robiący „po trupach” karierę oficerowie wywiadu, jest rywalizacja ministerstw i służb, walka wywiadów, a także rozgrywki polityczne na najwyższym szczeblu oraz wielkie media i jeszcze większe pieniądze. W tym napędzanym żądzą władzy świecie są jeszcze zwykli ludzie z bagażem trudnych, tragicznych nawet doświadczeń i nadzieją na miłość. Trylogia „Sejf” Tomasza Sekielskiego, dziennikarza, pisarza i autora głośnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”, to odnowiona wersja trzech powieści, które pojawiły się parę lat temu. Teraz czytelnik dostaje całość w jednym tomie.

Trylogia „Sejf” zaprzecza potocznej opinii, że w Polsce nie da się napisać dobrego, trzymającego w napięciu thrillera polityczno-szpiegowskiego. Z każdą stroną książek Sekielskiego coraz trudniej odróżnić przyjaciół od wrogów, napięcie i tempo rosną, a fabuła się komplikuje.

Jako autor debiutował on trylogią „Sejf”: „Sejf”, „Sejf. Obraz kontrolny” i „Sejf. Gniazdo Kruka”. Napisał również thrillery polityczne, „Zapach suszy” i „Smak suszy”.

O autorze

Tomasz Sekielski to sprawozdawca parlamentarny, reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, reżyser i pisarz. Współtworzył i prowadził wiele popularnych programów telewizyjnych w TVN, TVN24, TVP1, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz my!, Czarno na białymi Po prostu. Na swoim koncie ma współpracę z TOK FM, Radiem dla Ciebie, a także największymi polskimi portalami internetowymi. Jest też twórcą filmów dokumentalnych „Władcy marionetek”, „8.38” i przede wszystkim poświęconego wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich w Kościele „Tylko nie mów nikomu”, który na YouTube ma ponad 23 miliony odsłon.

Za swą pracę otrzymał najważniejsze polskie nagrody dziennikarskie i telewizyjne, w tym Telekamery, Wiktora, tytuł dziennikarza roku Grand Press w latach 2006 i 2019 oraz dwie nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jest pierwszym Polakiem, który został umieszczony na prestiżowej liście „The Bloomberg 50. The people who define 2019”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *