„Jest duża uniwersalność tej historii”. Łukasz Simlat o kulisach filmu „Boże Ciało”
12 stycznia, 2020
Nadzieja nie umiera nawet w czasach największego mroku. „Króliki z Ravensbrück”
14 stycznia, 2020

Służby, media, bandyci i pieniądze. Oto „Sejf. Trylogia” Tomasza Sekielskiego

Trylogia „Sejf” to trzymający w napięciu thriller polityczno-szpiegowski (fot. piqsels.com)

Tu nieustannie toczy się gra, w której każdy ma coś do ukrycia i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Są robiący „po trupach” karierę oficerowie wywiadu, jest rywalizacja ministerstw i służb, walka wywiadów, a także rozgrywki polityczne na najwyższym szczeblu oraz wielkie media i jeszcze większe pieniądze. W tym napędzanym żądzą władzy świecie są jeszcze zwykli ludzie z bagażem trudnych, tragicznych nawet doświadczeń i nadzieją na miłość. Trylogia „Sejf” Tomasza Sekielskiego, dziennikarza, pisarza i autora głośnego dokumentu „Tylko nie mów nikomu”, to odnowiona wersja trzech powieści, które pojawiły się parę lat temu. Teraz czytelnik dostaje całość w jednym tomie.

Trylogia „Sejf” zaprzecza potocznej opinii, że w Polsce nie da się napisać dobrego, trzymającego w napięciu thrillera polityczno-szpiegowskiego. Z każdą stroną książek Sekielskiego coraz trudniej odróżnić przyjaciół od wrogów, napięcie i tempo rosną, a fabuła się komplikuje.

Jako autor debiutował on trylogią „Sejf”: „Sejf”, „Sejf. Obraz kontrolny” i „Sejf. Gniazdo Kruka”. Napisał również thrillery polityczne, „Zapach suszy” i „Smak suszy”.

O autorze

Tomasz Sekielski to sprawozdawca parlamentarny, reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, reżyser i pisarz. Współtworzył i prowadził wiele popularnych programów telewizyjnych w TVN, TVN24, TVP1, m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz my!, Czarno na białymi Po prostu. Na swoim koncie ma współpracę z TOK FM, Radiem dla Ciebie, a także największymi polskimi portalami internetowymi. Jest też twórcą filmów dokumentalnych „Władcy marionetek”, „8.38” i przede wszystkim poświęconego wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich w Kościele „Tylko nie mów nikomu”, który na YouTube ma ponad 23 miliony odsłon.

Za swą pracę otrzymał najważniejsze polskie nagrody dziennikarskie i telewizyjne, w tym Telekamery, Wiktora, tytuł dziennikarza roku Grand Press w latach 2006 i 2019 oraz dwie nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jest pierwszym Polakiem, który został umieszczony na prestiżowej liście „The Bloomberg 50. The people who define 2019”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *