To, o czym myślał, pisał i mówił. Premiera biografii „Gustaw. Opowieść o Holoubku”
24 marca, 2021
Ta historia jest godna opowiedzenia. Autobiografia Joe Bidena „Spełniając obietnice”
24 marca, 2021

Serial, który wciąga od pierwszej sekundy. ,,Od nowa” premierowo już na DVD

W głównych rolach w serialu wystąpili: Nicole Kidman i Hugh Grant (fot. mat. pras.)

To opowieść o zagmatwanym życiu dobrze sytuowanej nowojorskiej rodziny, która stała się jedną z głośniejszych produkcji ostatniej zimy. Sześcioodcinkowy miniserial HBO oparty został na bestsellerowej powieści Jean Hanff-Korelitz „Nie chciałaś wiedzieć”. W głównych rolach wystąpili uznani na całym świecie aktorzy: Nicole Kidman oraz Hugh Grant. Serial nie tylko przyciągnął tłumy widzów, ale był też nominowany do Złotych Globów w aż czterech kategoriach. Trafił właśnie na DVD, gdzie znalazły się także niepublikowane wcześniej dodatki specjalne.

Bohaterami serialu są Grace i Jonathan Fraser, prowadzący dostatnie życie o jakim zawsze marzyli. Ona jest wziętą terapeutką, on – uznanym onkologiem dziecięcym, a ich syn uczęszcza do elitarnej prywatnej szkoły na Manhattanie. Jednak dla Grace ten świat rozpada się z dnia na dzień – brutalna śmierć, zaginięcie męża i łańcuch niewiarygodnych odkryć… Pozostawiona sama sobie, staje w obliczu osobistej tragedii, która dodatkowo jest szeroko komentowana w mediach. Musi zburzyć dotychczasowe pozornie idealne życie i zbudować wszystko od nowa – dla swojego dziecka i całej rodziny.

,,Od nowa” spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków i widzów. Serial został nominowany do Złotych Globów w aż czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy film telewizyjny lub serial limitowany, Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Nicole Kidman, Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Hugh Granta oraz Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym dla Donalda Sutherlanda.

Twórcy i obsada

Produkcja tego miniserialu była możliwa dzięki zaangażowaniu doświadczonej ekipy: reżyserką została Susanne Bier, zdobywczyni nagrody Emmy, Oscara i Złotego Globu („Nocny recepcjonista”, „Nie otwieraj oczu”), a scenariusz napisał David E. Kelley („Wielkie kłamstewka”, „Ally McBeal”, „Boston Public”). Do grona producentów serialu dołączyła także Nicole Kidman.

Reżyserka główne role powierzyła duetowi, który dotąd nie miał okazji spotkać się na planie – wyróżnionej  Emmy, Oscarem oraz Złotym Globem Nicole Kidman („Wielkie kłamstewka”, „Godziny”, „Na pokuszenie”) oraz nominowanemu do nagrody Emmy Hugh Grantowi („Notting Hill”, „Był sobie chłopiec”, „Skandal w angielskim stylu”). Aktorom towarzyszą: Donald Sutherland, Edgar Ramirez oraz Noah Jupe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *