Też kiedyś poprosisz je o pomoc. Trzy książki na Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek
12 maja, 2020
Spektakularny portret toksycznej przyjaźni. „Moja polska dziewczyna” premierowo online
15 maja, 2020

Sensacyjna komedia o argentyńskich Robin Hoodach. „Pechowi szczęściarze” już na VOD

To nieprzewidywalna komedia kryminalna o skoku, który nie miał prawa się udać (fot. mat. pras.)

Oficjalny argentyński kandydat do Oscara, laureat Nagrody Goya dla najlepszego filmu iberoamerykańskiego i kinowy hit Ameryki Południowej świetnie przyjęty na festiwalach w Toronto i San Sebastian. „Pechowi szczęściarze” to szalona i nieprzewidywalna, sensacyjna komedia kryminalna o skoku, który nie miał prawa się udać, w wykonaniu wiejskich Robin Hoodów. W obrazie prosto od twórców „Dzikich historii” w rolach głównych występują Ricardo i Chino Darín – po raz pierwszy na ekranie w aktorskim duecie ojca z synem. Film, który ma 100 procent pozytywnych recenzji krytyków na Rotten Tomatoes, premierowo jest już dostęny na legalnych platformach streamingowych, m.in.: vod.pl, player.pl, cineman.pl, chilli.com i ipla.tv.

Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej, prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy, przez krach finansowy, tracą wszystko.

Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają… Pod wodzą Fermina zrobią wszystko by odzyskać to, co im się słusznie należy. Okradziony musi obrabować złodzieja. Wystarczy jedynie odrobina szczęścia, sprytu i… kilka lasek dynamitu.

(fot. mat. pras.)

Duet: ojciec – syn

Ricardo Darin, znany jest m.in. dzięki rolom we „Wszyscy wiedzą” (reż. Asghar Farhadi), „Sekrecie jej oczu” (reż. Juan Jose Campanella), „Dziewięciu królowych” (reż Fabian Bielinsky), „Dzikich historiach” (reż. Damian Szifron) czy „Spotkaniu na szczycie” (reż. Santiago Mitre). Wielokrotnie nagradzany zarówno w Argentynie, jak i na międzynarodowych festiwalach (Goya dla najlepszego aktora i Donostia za całokształt twórczości na festiwalu filmowym w San Sebastian).

Chino Darin karierę rozpoczął w znanych argentyńskich serialach telewizyjnych, zaś w kinie zadebiutował w 2011 roku, w filmie „En fuera de juego” (reż. Davis Marques). W 2016 przeprowadził się do Hiszpanii, gdzie wystąpił w „Królowej Hiszpanii” (reż. Fernando Trueba), a później w „Las leyes de la termodinamica” (reż Mateo Gil). W 2018 roku zagrał również w „Aniele” Luisa Ortegi i „Nocy przed dwanaście lat” Alvaro Brechnera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *