O staraniach, poświęceniach i walce. Trudne „Powroty Rodaków z Kazachstanu”
12 września, 2018
Narodziny nowej bohaterki kina akcji. Jennifer Garner w „Smak zemsty. Peppermint”
14 września, 2018

Salwy śmiechu i momenty wzruszenia gwarantowane. Czas na komedię „Juliusz”

W tytułowej roli wystąpił aktor Wojciech Mecwaldowski (fot. mat. pras.)

Nowa komedia twórców „Planety Singli” to ojcowsko-synowski melodramat połączony ze stand-upowym humorem, taktem, werwą i inteligencją. W roli tytułowej Wojciech Mecwaldowski, któremu partnerują Jan Peszek, Anna Smołowik i Rafał Rutkowski. Scenariusz filmu „Juliusz” współtworzyli najlepsi polscy stand-uperzy: Abelard Giza i Kacper Ruciński. W epizodycznych, ale zaskakujących rolach wystąpili też Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra i Maciej Stuhr.

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, w którego życiu dzieje się równie niewiele, co na lekcjach w szkole. Głównym problemem jest ojciec, nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie.

Tymczasem odrobinę szaleństwa w świat bohatera zaczyna wnosić przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Czy powrót do dawnego spokojnego i bezpiecznego życia jest jeszcze w ogóle możliwy?

Stand-uperzy i debiut reżysera

Za filmem stoi grono twórców hitu „Planeta Singli”, czyli producenci Radosław Drabik i Michał Chaciński, współpracujący z czołowymi polskimi komikami sceny stand-up: Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim. Film jest pełnometrażowym debiutem Aleksandra Pietrzaka, reżysera nagradzanych krótkich metraży „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i „Ja i mój tata”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *