Ordery i odznaczenia oraz mundury i dokumenty. Niezwykła wystawa w Łazienkach
9 listopada, 2018
Trzech synów opowiada o trzech ojcach. „Jak ocalić świat na małej scenie?” w Powszechnym
9 listopada, 2018

Rozrywkowa uczta ciekawsza niż „żyli długo i szczęśliwie”. „Planeta Singli 2” w kinach

Agnieszka Więdłocha i Maciej Stuhr ponownie w rolach Ani i Tomka (fot. mat. pras.)

To jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku, kontynuacja hitu, w którym zakochały się miliony widzów. „Planeta Singli 2” udowadnia, że szczęśliwe zakończenia nawet w filmach potrafią płatać figle. Twórcy podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej i od teraz wszyscy bohaterowie, nieważne ile mają lat i w jakiej są sytuacji, walczą o szczęście. Niepozbawione jest to humoru, wzruszeń, pozytywnej energii i potężnej dawki przedświątecznej atmosfery. 

Był już rycerz na białym koniu, wyznanie miłości i baśniowy happy end, ale czy żyli długo i szczęśliwie? W drugiej części „Planety singli” związek Ani i Tomka przeżywa poważny kryzys. On, showman-celebryta wcale nie ma zamiaru się ustatkować. Ona z kolei chce poważnego związku, a tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander, zauroczony Anią milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli. Jest przekonany, że nikt inny nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

Na kinowe ekrany wracają oczywiście Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha jako Tomek Wilczyński i Ania Kwiatkowska, których losy połączyła randkowa aplikacja. Pozostaną piękni bez zmian, ale ona nie będzie już szarą myszką. Nie zabraknie też Piotra Głowackiego, wybuchowego małżeństwa granego przez Weronikę Książkiewicz i Tomasza Karolaka, u których pojawią się życiowe zmiany oraz Danuty Stenki, która przejdzie spektakularną metamorfozę.

Weronika Książkiewicz i Tomasz Karolak jako zwariowane małżeństwo, które spodziewa się dziecka (fot. mat. pras.)

Nowi bohaterowie i niespodzianki

„Planeta singli 2” to także zupełnie nowe postaci, m.in. tajemniczy Kamil Kula, rockandrollowy Witold Paszt czy gwiazda Masterchef Junior – Mateusz Biernat. Czy głównemu bohaterowi uda się oprzeć czarowi Izy Miko, która wciela się w barwną i kontrowersyjną postać Beaty, byłej kochanki Tomka, nie tylko niestroniącej od alkoholu wokalistki, ale przede wszystkim niestrudzonej uwodzicielki. Jedną z niespodzianek tej części „Planety Singli” jest gościnny udział jednej z najbardziej znanych blogerek modowych w Polsce, Julii Kuczyńskiej (Maffashion). – Moim marzeniem od lat była możliwość sprawdzenia swoich sił na wielkim ekranie. Pracę aktorów szanuję, a swoją szansę potraktowałam z pokorą i jako duże wyzwanie, przygodę – mówi o swoim filmowym debiucie.

Krytycy pierwszą część „Planety singli” okrzyknęli najlepszą polską komedią romantyczną wszech czasów. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec drugiej odsłony są bardzo duże. Dla wiernych fanów miłosnych perypetii Ani Kwiatkowskiej i Tomka Wilczyńskiego wydano też powieść Ewy Markowskiej, która oparta jest na historii z filmu. Książka, podobnie jak film, została podzielona na części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *