„Bo mniej znaczy często więcej”. Lagom, czyli szwedzka sztuka życia
10 kwietnia, 2018
Wielki powrót operetki do stolicy. Premiera „Księżniczki Czardasza”
12 kwietnia, 2018

„Rowerem na szczyt”. Maja Włoszczowska mówi, jak zostać mistrzem

Maja Włoszczowska z Katarzyną Oponowicz (fot. Agora)

Jak dobrze kupić rower? Jaki kask jest najlepszy? Co zrobić, gdy nie chce się iść na trening? I wreszcie, jak zostać mistrzem? Te i wiele innych pytań Maja Włoszczowska, jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek, regularnie słyszy od kibiców, amatorów kolarstwa, a także miłośników sportu. Wreszcie postanowiła na nie odpowiedzieć w formie książki „Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką”.

Zabiera ona czytelników na przejażdżkę po świecie rowerów i profesjonalnego sportu. Po drodze dzieli się anegdotami z życia, kariery zawodniczej, opowiada także o sprzęcie, treningach, diecie i regeneracji. Nie brakuje też zwycięstw i porażek, historii związanych z konkurentami czy przyjaciółmi wśród zawodników. Zainteresuje tym nie tylko kolarzy, ale wszystkich fanów aktywnego życia. – Swoją pasją do sportu zaraża innych. Bardzo się cieszę, że postanowiła się podzielić doświadczeniem i wiedzą. „Rowerem na szczyt” to fantastyczny przewodnik dla wszystkich amatorów kolarstwa. Bo od kogo się uczyć, jak nie od naszej mistrzyni – podkreśla Czesław Lang.

I wie co mówi, bo Maja Włoszczowska to mistrzyni świata i dwukrotna ​wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, multimedalistka mistrzostw świata i Europy. – Maja jest wzorem dla mnie i wielu kobiet, bo wciąż przesuwa horyzont możliwości i udowadnia, że niemożliwe nie istnieje – uważa Martyna Wojciechowska.

Poradnik rowerowy dla całej rodziny „Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką” powstał we współpracy z dziennikarka Karoliną Oponowicz. Książkę wzbogacają liczne zdjęcia oraz infografiki, np. pokazujące, z czego składa się rower, jak wygląda trasa wyścigu olimpijskiego, co ma w środku kolarski pampers oraz jakie mięśnie pracują w ciele kolarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *