Najlepszy francuski film roku. „120 uderzeń serca” porywa i uczy
11 maja, 2018
To on odkrył przed światem prawdę. „Katyń – Ostatni świadek” już w kinach
12 maja, 2018

Roman Polański powraca! „Prawdziwa historia” o poszukiwaniu natchnienia

W rolach głównych Emmanuelle Seigner oraz Eva Green (fot. mat. pras.)

Po niezwykle sensualnej oraz teatralnej „Wenus w futrze” reżyser po raz kolejny skupił się na mocnej, kobiecej postaci. Roman Polański przeniósł na ekran bestsellerową powieść „Prawdziwa historia” autorstwa Delphine de Vigan. W rolach głównych obsadził Emmanuelle Seigner oraz Evę Green. Film swoją uroczystą, polską premierę miał już 2 maja podczas 8. Festiwalu Netia OFF Camera w Krakowie, a do kin wchodzi teraz.

Na nowy film Romana Polańskiego trzeba było czekać cztery lata. Ten thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, stara się odpowiedzieć na pytanie: jak daleko jesteś się w stanie posunąć w poszukiwaniu natchnienia?

Delphine, w tej roli żona reżysera – Emmanuelle Seigner („Frantic”, „Dziewiąte wrota”, „Gorzkie gody”, „Wenus w futrze”, „Motyl i skafander”) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę, graną przez Evę Green („Casino Royale”, „Osobliwy dom Pani Peregrine”, „Mroczne cienie”), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie. Z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.

Obu paniom partneruje jeszcze Vincent Perez („Królowa Margot”, „Po tamtej stronie chmur”, „Indochiny”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *