Z przychodni wprost na szczyty polityki. „Olga, córka Wilka” w ostatnim wywiadzie
5 czerwca, 2019
Takiej książki jeszcze nie było. Indonezyjskie „Wyspy niepoliczone” z bliska
6 czerwca, 2019

Reportaż z pierwszej linii frontu. Smaczki z Białego Domu w „Trump pod ostrzałem”

Prezydentowi Donaldowi Trumpowi nie udało się zablokować publikacji książki Michaela Wolffa (fot. flickr.com)

Biały Dom marzył, żeby ta książka nigdy się nie ukazała. Podobnie zresztą jak wydania poprzedniej, także i tej publikacji Michaela Wolffa prezydentowi Donaldowi Trumpowi nie udało się zablokować. Dzięki temu dostajemy unikalny i najświeższy, autor skończył swoje śledztwo pod koniec lutego, wgląd w to, jak wyglądają dziś kulisy rządzenia najpotężniejszym państwem świata. To, o czym prokurator Robert Mueller napisał w swoim chłodnym raporcie, przedstawione zostało w formie soczystego reportażu, pełnego smaczków z pierwszej linii frontu. Ale „Trump pod ostrzałem” to dużo więcej, co czyni go najgorętszym tytułem 2019 roku!

„Michael Wolff to totalny przegryw, który nazmyślał historie, żeby tylko sprzedać tę naprawdę nudną i niewiarygodną książkę. (…). Nigdy nie udzielałem mu do niej wywiadu” – to słowa Donalda Trumpa chwilę przed tym, jak jego rzeczniczka przyznała, że wywiad się odbył i chwilę po tym, jak nie udało im się zablokować wydania „Ognia i furii”. Najnowsza książka Michaela Wolffa to kontynuacja ubiegłorocznego bestsellera „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa”. Ta już w trzech pierwszych tygodniach sprzedaży rozeszła się w 1,7 miliona egzemplarzy, a do chwili obecnej sprzedało się jej aż 4 miliony na całym świecie. Wydano ją w ponad trzydziestu krajach.

„Trump pod ostrzałem” ukazuje się tego samego dnia w Polsce i USA. Żadnemu innemu dziennikarzowi nie udało się tak dogłębnie przejrzeć Trumpa, gdy ten wraz ze swoją ekipą próbował zablokować śledztwo na temat rosyjskich wpływów na kampanię prezydencką. Żaden nie ujawnił tylu zakulisowych szczegółów dotyczących pokrętnego handlu nieruchomościami w rodzinie Trumpa. I przede wszystkim – żaden nie pokazał tak wymownie szaleństwa ogarniającego Biały Dom i narastającej bezradności jego pracowników, którzy albo stamtąd uciekają, albo przestają wykonywać polecenia swojego szefa.

O autorze

Michael Wolff jest autorem kilku książek, w tym bestsellerowego „Ognia i furii” o kulisach Białego Domu Donalda Trumpa. Otrzymał liczne nagrody za swoje dokonania, w tym dwie National Magazine Awards. Regularnie pisze dla „Vanity Fair”, „New York”, „The Hollywood Reporter”, brytyjskiego „GQ”, „USA Today” i „The Guardian”.

Mieszka na Manhattanie. Ma czworo dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *