Cameron Post jest nastolatką, która zakochuje się ze wzajemnością w swojej najlepszej przyjaciółce. Kiedy podczas balu zorganizowanego na zakończenie roku szkolnego, chłopak Cameron przyłapuje dziewczyny w niedwuznacznej sytuacji, wybucha skandal. Opiekunowie postanawiają umieścić Cameron w chrześcijańskim ośrodku „Boża Obietnica” specjalizującym się w „leczeniu” podopiecznych z homoseksualizmu tzw. terapią konwersyjną. Dzięki temu ich orientacja seksualna ma zostać naprostowana.
W ośrodku Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić.
O reżyserce
Desiree Akhavan przyszła na świat w 1984 roku w Nowym Jorku, dokąd jej rodzice wyemigrowali po rewolucji irańskiej w 1979 roku. Jako dziecko mieszkała w New Jersey, a następnie jej rodzina przeprowadziła się do Rockland w stanie Nowy Jork. Ukończyła prywatną szkołę Horace Mann School w Bronksie, następnie studiowała film i teatr w Smith College w Northampton w stanie Massachusetts, a później reżyserię w nowojorskiej uczelni Tisch School of the Arts. Spędziła także rok na studiach zagranicznych na Uniwersytecie Londyńskim. Tam właśnie nakręciła swój pierwszy film krótkometrażowy „Two Drink Minimum”, choć jej oficjalnym krótkim debiutem pozostaje „Nose Job” z 2010 roku.
W tym samym czasie na małe ekrany wszedł serial o tematyce lesbijskiej „The Slope”, którego przez lata była pomysłodawczynią, scenarzystką, reżyserką, a także aktorką. Przed kamerą pojawiła się także w popularnym serialu „Dziewczyny”. Rola została jej zaoferowana po tym, jak Lena Dunham obejrzała jej film „Odpowiednie zachowanie”, inspirowany osobistymi doświadczeniami Akhavan i został nominowany do nagrody publiczności na MFF w Sundance. Z kolejnym filmem, „Złe wychowanie Cameron Post”, ta wszechstronna filmowczyni wyjechała z imprezy Roberta Redforda już z najważniejszą Nagrodą Jury.