Krucha wrażliwość dziecka. „Wspomnienie lata” jako studium psychologiczne rodziny
8 marca, 2019
Political fiction w orwellowskim stylu. „Miasto białych kart” w Teatrze Studio
9 marca, 2019

Przebojowa gwiazda i onieśmielony muzyk. Uda im się odnaleźć „Całe szczęście”?

Piotr Adamczyk, Maks Balcerowski i Roma Gąsiorowska w filmie „Całe szczęście” (fot. mat. pras.)

To pełna uroku i pozytywnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. W spokojne i uporządkowane życie Roberta samotnie wychowującego syna Filipa niespodziewanie wbiega celebrytka i gwiazda fitnessu Marta. Dlaczego los połączył tych dwoje tak różnych ludzi? Twórcy takich hitów jak „Listy do M.” czy „Podatek od miłości” oraz specjalista od komedii – Tomasz Konecki, reżyser „Listy do M. 3”, „Testosteron” i „Lejdis ”, do swojego najnowszego filmu zaangażowali Romę Gąsiorowską i Piotra Adamczyka, którym towarzyszą: Joanna Liszowska, Marieta Żukowska, Izabela Dąbrowska, Maks Balcerowski, Jacek Borusiński, Joachim Lamża i Tomasz Sapryk. „Całe szczęście” to filmowy debiut Margaret, która specjalnie do filmu napisała piosenkę.

W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej, który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa, niespodziewanie wkracza pełna energii i uroku gwiazda fitness Marta. Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie.

Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert to chodzące zaprzeczenie „sportowego trybu życia”. Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna. Wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta…

Piotr Adamczyk w roli Roberta, muzyka, samotnie wychowujący syna Filipa (fot. mat. pras.)

Motywuje nie tylko kobiety, ale też mężczyzn

„Lepiej zatracić się w pasji niż stracić pasję” – to dewiza życiowa Marty Potockiej, którą gra Roma Gąsiorowska. – Moja bohaterka jest trenerką fitnessu, ikoną. Cała Polska ogląda jej program w telewizji. Ludzie naśladują ją, jej życie motywuje nie tylko kobiety, ale też mężczyzn. Bardzo się ucieszyłam z tego, że dostałam tę propozycję, ponieważ podejście do życia mojej bohaterki jest mi bardzo bliskie. Marta to silna, świadoma siebie kobieta. – mówi o swojej postaci aktorka.

Zdjęcia do filmu realizowane były głównie w województwie pomorskim, w kaszubskich miejscowościach, m.in. w Pucku i Wejherowie. Filmowe plenery ukazują architekturę, historię, język i mieszkańców tamtych regionów.

Piotr Adamczyk na planie filmu „Całe szczęście” (fot. mat. pras.)

Twórcy hitu „Listy do M.”

Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, za zdjęcia odpowiadał Tomasz Madejski, za scenografię Joanna Macha, za montaż Jarosław Barzan. Film powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego, scenarzystów popularnej serii komedii świątecznych „Listy do M.”.

Film zrealizował zespół produkcji fabularnej TVN, kierownikiem był Krzysztof Łojan. Producentami obrazu są Tomasz Blachnicki oraz Anna Waśniewska-Gill, zespół, który stoi za sukcesem ostatniego hitu produkcji TVN „Podatek od miłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *