Znika granica między aktorem i widzem. Uczta „Nerona” w Powszechnym
23 marca, 2018
Dwie opery na jednej scenie. „Pajace” i „Gianni Schicchi” w Krakowie
23 marca, 2018

Pozują nago w słusznej sprawie. Nowa komedia gwiazdy „Nietykalnych”

(fot. Kino Świat)

„Naga Normandia” to pełna ciepła i humoru opowieść o mieszkańcach francuskiej prowincji, którzy zrobią wszystko, by ocalić swoje ukochane miasto. Czy w osiągnięciu celu z pomocą może im przyjść własna nagość? Bohaterowie filmu Philippe’a Le Guay’a  udowadniają, że tak! W rolach głównych występują znany m.in. z komedii „Nietykalni” François Cluzet, popularny nad Sekwaną – François-Xavier Demaison, bohater kina akcji – Vincent Regan  oraz nominowany do Złotego Globu – Toby Jones.

Urocze miasteczko Mêle-sur-Sarthe w Normandii przeżywa prawdziwy kryzys. Import zagranicznych towarów sprawia, że ceny wyrobów spadają, a kolejnym rolnikom grozi bankructwo. W tej sytuacji burmistrz Georges Balbuzard (François Cluzet) robi wszystko, by nagłośnić sprawę w krajowych mediach. Problem w tym, że kłopoty małego Mêle-sur-Sarthe nie interesują dosłownie nikogo.

(fot. Kino Świat)

Sytuacja wydaje się beznadziejna, aż do dnia, gdy do wioski przybywa słynny amerykański fotograf – Newman (Toby Jones). Artysta widzi w Normandii idealne tło do następnej sesji zdjęciowej, a Balbuzard dostrzega w tym wszystkim swoją szansę. Postanawia przekonać mieszkańców miasteczka: rolników, rzeźnika, farmaceutę, w sumie ponad 200 osób, do wzięcia udziału w wielkiej sesji fotograficznej, która może pomóc uratować miasteczko. Jest to dla nich ogromne wyzwanie, ponieważ zapozwać mają całkiem nago.

Nie da się ukryć, że zapowiada się to produkcję, po której seansie każdy widz wróci do domu z uśmiechem na twarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *