Czasem wystarczy iskra, by rozproszyć mrok. Trzecia część cyklu „Bóg nie umarł”
18 maja, 2018
Mit zjednoczonej Polski zaczyna upadać. Na teatralne deski wchodzi „Król”
18 maja, 2018

Powrót twórców hitu „Nietykalni”. Francuska komedia „Nasze najlepsze wesele”

Odtwórcy ról Pierre'a i Heleny w filmie „Nasze najlepsze wesele” (fot. mat. pras.)

Pełen humoru, wzruszeń i niesamowitej weselnej zabawy we wnętrzach XVII-wiecznego zamku położonego w malowniczych pejzażach Francji. Taki właśnie jest film „Nasze najlepsze wesele”, najnowsze dzieło reżyserskiego duetu Olivier Nakache i Éric Toledano. Zapowiada się więc komediowy przebój sezonu, który już zdobył dziesięć nominacji do Nagród Cezara, czyli francuskich odpowiedników Oscarów.

„Błyskotliwy humor i wzruszająca historia miłosna” (hollywoodreporter.com), „przezabawna komedia, która dorównuje najlepszym” (screendaily.com) czy „nic, tylko się śmiać i wznieść toast za talent twórców!” (eyeforfilm.co.uk) to tylko niektóre nagłówki poświęcone najnowszemu filmowi twórców obsypanych nagrodami hitów „Nietykalni” i „Samba”. Humor, rozrywka, emocje i wpadający w ucho soundtrack powodują, że otrzymujemy komedię niemal idealną.

(fot. mat. pras.)

Firma weselna gwarancją sukcesu?

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Na wewnętrzne dylematy nie ma jednak czasu, bo oto nadchodzi wielki dzień Pierre’a i Heleny. Para zakochanych postanawia wziąć ślub w romantycznych wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Zatem Max, jak przystało na profesjonalistę, bierze się do działania. Rekrutuje kelnerów, kucharzy i pomywaczki. Poleca fotografa, zatrudnia zespół muzyczny, a nawet osobiście zajmuje się aranżacją kwiatów. Jednym słowem robi wszystko, by wielka impreza odniosła równie wielki sukces.

(fot. mat. pras.)

Niestety, seria nieprzewidzianych zdarzeń wywraca misterny plan do góry nogami, a wesele marzeń z godziny na godzinę zamienia się w katastrofę stulecia. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno? Razem będą musieli zmierzyć się z szalonym przyjęciem, organizowanym we wnętrzach barokowego zamku. To co dla nich będzie początkiem kłopotów, dla widzów stanie się wyłącznie okazją do wyśmienitej zabawy.

Plejada francuskich gwiazd

W rolach głównych w komedii występuje plejada francuskich znakomitości aktorskich, takich jak: Jean-Pierre Bacri („Gusta i guściki”), Gilles Lellouche („Niewierni”), Suzanne Clément („Na zawsze Laurence”) i Jean-Paul Rouve („Dalida. Skazana na miłość”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *