„Z kim tak ci będzie źle jak ze mną?”. Historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata
28 października, 2020
Elizabeth Debicki i Claes Bang kradną go dla Micka Jaggera. „Obraz pożądania” w kinach
30 października, 2020

Pory życia niczym pory roku. „Taniec Albatrosa” on-line w Teatrze Współczesnym

W obsadzie spektaklu są Agnieszka Pilaszewska, Leon Charewicz, Ewa Porębska i Andrzej Zieliński (fot. mat. pras.)

Niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka się z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. W spektaklu „Taniec Albatrosa” Geralda Sibleyras`a nie brak mądrej refleksji, przezabawnych, zaskakujących scen, w których autor portretuje ludzi w porach życia, jakie można porównać z porami roku, a te bohaterom sztuki… pomieszały się zupełnie. Późne lato i jesień z wiosną, a zimy ma w ogóle nie być. Przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie reżyseruje Maciej Englert. Na scenie: Agnieszka Pilaszewska, Ewa Porębska, Leon Charewicz i Andrzej Zieliński.

Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się zabawni, to – jak to bywa u tego autora – jakoś dziwnie znajomi.

Gérald Sibleyras to autor spektaklu „Napis”, który w warszawskim Teatrze Współczesnym był grany aż przez dziewięć lat. Jest tropicielem „owczych pędów” w życiu społecznym, badaczem mentalności dzisiejszego inteligenta zmagającego się z kryzysem wieku średniego, który gubi się w meandrach poprawności politycznej, tkwi w kleszczach imperatywu: „bądź sobą!” i błądzi wśród lansowanych „sposobów na życie” tak „prostych” jak gastronomiczne przepisy.

(fot. mat. pras.)

Bezpłatnie on-line

Scenografię do spektaklu „Taniec Albatrosa” przygotował Marcin Stajewski, a kostiumy są autorstwa Anny Englert.

Sztuka dostępna będzie na: www.wspolczesny.pl/teatr-online i będzie dostępny bezpłatnie w dniach: 28, 29 października, a także 6, 7, 8, 14, 15, 21, 23, 24 listopada. Streamy dostępne będą od godz. 19.00 – 21.00 (punktualnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *