Jest szczęśliwy, kiedy jest smutny. Czarna komedia „Litość” w kinach
1 marca, 2019
Czechowa wędrówka w głąb ludzkiej duszy. „Kilka scen z życia” na Scenie na Woli
1 marca, 2019

Pomerdana animowana komedia z psich wyższych sfer. „Corgi, psiak Królowej” w kinach

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej (fot. mat. pras.)

Szalone przygody uroczego psiaka, a do tego angielski humor i bohaterowie, których nie sposób nie pokochać. Taki jest nowy film twórców takich hitów, jak: „Gnomeo i Julia”, „Żółwik Sammy” czy „Mała Wielka Stopa”. Jego bohaterem jest śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej, który na co dzień mieszka w Pałacu Buckingham, ale tym razem zostanie wystawiony na prawdziwą życiową próbę. Rex poda wszystkim widzom łapkę w kinach na filmie – „Corgi, psiak Królowej”. Polski dubbing nagrali Rafał Zawierucha i Piotr Głowacki, a piosenkę do filmu skomponował sam Piotr Rubik.

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności, Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska.

Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, psiak odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

Nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, to ulubiony piesek brytyjskiej królowej (fot. mat. pras.)

Zawierucha, Głowacki i Rubik

Dubbing do filmu „Corgi, psiak Królowej” nagrali aktorzy: Rafał Zawierucha i Piotr Głowacki. Ten pierwszy to obecnie jedno z najgłośniejszych polskich nazwisk. Zawierucha wciela się w rolę głównego bohatera: królewskiego corgiego Rexa, który potrafi zadzierać nosa. Piotr Głowacki animacją o królewskich psich przygodach rozpoczyna swoją przygodę z dubbingiem. Postać, której użyczył głosu to James, prawdziwy przewodnik po miejskim życiu w Londynie.

Z kolei utwór promujący film, zatytułowany „Psia kostka” to dzieło Piotra Rubika. Kompozytor zaprosił do współpracy Olivię Wieczorek oraz Magdę Beredę. Pierwsza z nich zabłysnęła w programie „Mali Giganci”, w którym jej trenerem był właśnie Piotr Rubik. Reprezentowała też Polskę na Eurowizji Junior w 2016 roku. Magda jest ulubienicą dziecięcej publiczności, a jej kanał w serwisie YouTube śledzi ponad 600 tysięcy fanów. Autorem tekstu piosenki jest Bartosz Zimiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *