„Kobiety płacą wyższą cenę niż mężczyźni”. Dominika Kluźniak o trudnych wyborach
13 maja, 2019
„Zwierzęta i ludzie”. Wystawa rzeźb Antoniego J. Pastwy w Muzeum Literatury
15 maja, 2019

„Policjanci i gangsterzy”. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ wychodzą na jaw

Pieniądze, miłość i śmierć to tylko niektóre wątki książki „Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ” (fot. mat. pras.)

Historia „Willy’ego” i „skoku stulecia”, przestępstwa gangu pruszkowskiego na Wybrzeżu czy gang policjantów-porywczy działających na Pomorzu w latach 1998-2003. To najgłośniejsze sprawy kryminalne z końca lat dziewięćdziesiątych XX wieku, które w swojej najnowszej książce porusza Krzysztof Wójcik, autor bestsellerowychPsów Wojen”. Tym razem zdradza on tajemnice pracy oraz śledztw Centralnego Biura Śledczego. Treść książki „Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ”, oparta jest na analizie akt oraz przeprowadzonych rozmowach z oficerami i przestępcami.

„Willy”, polski Al Capone, bezwzględny morderca i autor „skoku stulecia” na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku. Czy operacje plastyczne pomogły mu zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności? Porwanie nastolatki w Gdyni w 2002 roku po mistrzowsku zaplanował policjant. Czy kret w CBŚ pomagający porywaczom mógł prowadzić śledztwo we własnej sprawie? Dlaczego w 2000 roku zginął król narkobiznesu na Pomorzu? Jak „Pruszków” przejmował Sopot i legalne interesy trójmiejskich biznesmenów? Jak pracowało się w CBŚ na początku jego działalności i jak sami funkcjonariusze rozwijali ten skrót?

Pieniądze, miłość i śmierć to tylko niektóre wątki książki , która jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji.

O autorze

Krzysztof Wójcik, reporter, dwukrotny zdobywca nagrody Grand Press, za publikacje o korupcji na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego i w pomorskim wymiarze sprawiedliwości oraz laureat „Złotego Notesu” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za całokształt pracy reporterskiej.

Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, TV Puls, „Tygodnikiem Powszechnym” i TVP. Jest autorem książek „Depresja miliardera. Historia Ryszarda Krauzego”,Mafia na Wybrzeżu”, „Psy wojen” oraz „Skorpion”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *