Ta akcja ratunkowa zelektryzowała cały świat. Dramat „Ocaleni” już w kinach
28 lutego, 2020
„Nędznicy” z czterema Cezarami, w tym dla Najlepszego Filmu! Obraz już w kinach
28 lutego, 2020

„Poławiaczki pereł”. Barwna opowieść o pierwszych Polkach, które ruszyły w świat

Jadwiga Toeplitz-Mrozowska, popularna przed wojną śpiewaczka i aktorka, jako pierwsza Polka samotnie dotarła do Tybetu (fot. Biblioteka Narodowa/Polona)

Głód przygody i ekscytującego życia, potrzeba udowodnienia światu zdominowanemu przez mężczyzn, że mogą dokonać niemożliwego czy też bezkompromisowa walka o swoje marzenia? Co sprawiało, że porzucały spokojne życie i jechały tam, gdzie nikogo jeszcze nie było? „Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata” autorstwa Uli Ryciak to fascynująca opowieść o kobietach, które podjęły bezkompromisową walkę o swoje marzenia o podróży i dalekich lądach. Autorka, podążając śladem swoich bohaterek, odkrywa szlaki ich pionierskich wypraw oraz barwne i niebezpieczne przygody na różnych szerokościach geograficznych.

Michalina Isaakowa, słynna poławiaczka motyli, samotnie wędruje po Ameryce Południowej. Spędza dwa lata wśród Indian… i w tajemniczych okolicznościach znika. Jadwiga Toeplitz-Mrozowska, czyli popularna przed wojną śpiewaczka i aktorka, podróżuje na norweskie Lofoty i Bliski Wschód. Sporządza mapy i wytycza nowe szlaki. Jako pierwsza Polka samotnie dociera do Tybetu.

Maria Czaplicka pragnie zostać antropologiem tak jak Bronisław Malinowski, ale… jest kobietą. Mimo to rusza z ekspedycją naukową na Syberię, gdzie w ekstremalnych warunkach bada zwyczaje szamanów.

O autorce

Ula Ryciak, autorka bestsellerów, m.in. biografii „Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej” oraz „Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów”, laureatka Nagrody Literackiej Gryfia, scenarzystka i podróżniczka, która publikowała reportaże z pięciu kontynentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *