5 premier, „Mowa ptaków” i nowe kino gatunkowe. Pięć dni z Octopus Film Festival
7 sierpnia, 2019
Kultowa animacja z zabawkami w roli głównej powraca! „Toy Story 4” w kinach
9 sierpnia, 2019

Pół wieku temu zginęła Sharon Tate. Prawdziwe oblicze żony Romana Polańskiego

Sharon Tate była wschodzącą gwiazdą Hollywood, gdy brutalnie odebrano jej życie (fot. wikipedia.org)

Miała wszystko – Romana Polańskiego u swojego boku, nominację do Złotego Globu i światową karierę filmową przed sobą. Skończyła 26 lat i była w 9. miesiącu ciąży. Sharon Tate była wschodzącą gwiazdą Hollywood, gdy brutalnie odebrano jej życie. 9 sierpnia 1969 roku została brutalnie zamordowana. Zbrodni dokonał Charles Manson i członkowie jego sekty. Alisa Statman w swojej książce zatytułowanej  „Sharon Tate”, razem z siostrzenicą zamordowanej – Brie sięga do archiwum rodzinnego, by prześledzić każdy aspekt tej makabrycznej historii.

We dwie, razem przedstawiają tragiczną walkę rodziny o skazanie jednego z najokrutniejszych zabójców w historii. Czy po 50 latach można dotrzeć do prawdy? Co sądzi o książce Roman Polański? Dlaczego siostra zamordowanej aktorki nie zgadza się z oficjalną wersją?

,,Ogrom tej tragedii uderzał mnie momentami znienacka i było mi niesamowicie przykro. Innym razem Sharon sprawiała mi mnóstwo szczęścia, bo z opowieści ludzi wiedziałam, jak pogodną i cudowną osobą była. W większości Sharon to chodzące szczęście,  ale były chwile, kiedy smutek był bardzo wielki” – opowiadała Margot Robbie, aktorka wcielająca się w Sharon Tate w najnowszym filmie Quentina Tarantino – „Pewnego razu… w Hollywood”.

Sharon Tate w obiektywie Alana Pappé w 1968 roku (fot. flickr.com)

Raczek i Kożuchowska o Sharon Tate

,,Prawdziwe piekło rodziny Tate zaczęło się wraz z makabryczną śmiercią Sharon. Z relacji jej najbliższych – matki, ojca, siostry i siostrzenicy wynika jasno, że pomimo bestialstwa Mansona, jego ideologia nieustannie przyciągała wielu młodych ludzi. Dlaczego ta wizja świata była tak atrakcyjna? Dzięki tej książce odkryłem szokującą prawdę” – mówi Tomasz Raczek, dziennikarz i krytyk filmowy.

„Wstrząsająca historia kobiety, która miała przed sobą całe życie. Świetnie zapowiadająca się kariera, mąż, dziecko. To wszystko zostało brutalnie odebrane Sharon przez grupę szaleńców. Nie można opisać okrucieństwa tej zbrodni jednym zdaniem. Książkę trzeba po prostu przeczytać!” – dodaje aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *