Wzruszająca opowieść o odkrywaniu siebie. Film „Każdy ma swoje lato” w kinach
12 marca, 2021
Nominacje do Oscarów 2021: polska koprodukcja „Aida” i Dariusz Wolski [PEŁNA LISTA]
15 marca, 2021

Podróż, która odmienia życie ojca i autystycznego syna. „Oto my” na ekranach kin

To historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna (fot. mat. pras.)

To chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020. Znakomite kreacje aktorskie na długo zapadają w pamięć. Na szczególną uwagę zasługuje Noam Imberow, który porywa niczym Dustin Hoffman w „Rain Manie”. Film „Oto my” to historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie.

Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy?

Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

Osobiste doświadczenia scenarzystki

Film powstał w oparciu o osobiste doświadczenia scenarzystki Dany Idisis, która opisała historię swojego taty i autystycznego brata. – Relacja mojego brata z ojcem jest niezwykła. Rozumieją się bez słów, a ich związek jest zabawny i symbiotyczny – oni dwaj przeciwko całemu światu, żyjący w ochronnej bańce. Czasem zbyt ochronnej.

To dwoje moich najukochańszych ludzi. Zarówno w duecie, jak i osobno. Piszę o nich z potrzeby podzielenia się z innymi ich szczególną, męską relacją, a także ich sposobem postrzegania świata i największym lękiem, jaki wisi zarówno nad nimi, jak i nade mną – co się stanie, gdy nadejdzie nieunikniona chwila, w której będą musieli się rozstać? – podkreśliła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *