Długo skrywane sekrety wychodzą na jaw. Michael Haneke i jego „Happy End”
16 marca, 2018
„Muzyka łączy, music unites”. Rozmowa z Elżbietą Penderecką
18 marca, 2018

„Płynie w nas gorąca krew”. Bajm ogłosił trasę na 40-lecie

„To będzie muzyczna podróż przez cztery dekady pełna niespodzianek i hitów! Niepowtarzalne widowisko w najnowocześniejszej oprawie multimedialnej!” – tymi słowami zespół Bajm zaprasza swoich fanów do świętowania ich 40-lecia na właśnie ogłoszonej trasie koncertowej. Jubileuszowe występy odbędą się w listopadzie i grudniu w największych halach 9 polskich miast: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi, Toruniu i Gdańsku.

Cztery dekady działalności zespołu to setki koncertów i mnóstwo ponadczasowych hitów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Nie może też ich zabraknąć podczas urodzinowych występów grupy. Bajm dla swoich fanów szykuje jednak niespodzianki, w końcu 40. rocznica zobowiązuje i wymaga odpowiedniego świętowania. Ma temu służyć spektakularne multimedialne show, które przeniesie widzów w czasie do każdej z czterech dekad twórczości zespołu. „Wysłuchamy nie tylko największe hity, ale zobaczymy również archiwalne zdjęcia, filmy i wspomnienia sprzed lat” czytamy w zapowiedzi trasy „Płynie w nas gorąca krew”.

Ponadto, zespołowi na scenie towarzyszyć będzie orkiestra. „Każdy z koncertów będzie zatem wyjątkowym emocjonalnym doświadczeniem, którego żaden z fanów zespołu nie może przegapić” podkreślają Beata Kozidrak i spółka, którą oprócz charyzmatycznej wokalistki tworzą Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior oraz Maria Dobrzańska.

Historia zespołu

Bajm to zespół, który powstał w 1978 roku w Lublinie. Na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych zespołów na polskiej scenie, a muzykę, jaką wykonują można określić połączeniem popu i pop-rocka. Pięć lat po powstaniu wydany został debiutancki krążek pt. „Bajm”, zaś do końca lat 80., grupa wydała kolejne cztery albumy – „Martwa Woda”, „Chroń Mnie”, „Nagie Skały” i „Biała Armia”. Lata 90. przyniosły następne płyty – „Płomień z nieba” i „Etna” oraz kompilację hitów pt. „Ballady”. W 1998 r. został wydany debiutancki album wokalistki pt. „Beata”, z kolei na otwarcie trzeciej dekady działalności, ukazał się ósmy album – „Szklanka Wody”.

Bajm koncertował w wielu krajach Europy, a także w USA i Kanadzie. W trakcie czwartej dekady działalności zespołu, Bajm wydał album pt. „Blondynka”, a w 2015 roku ukazała się pierwsza koncertowa płyta pt. „Bajm Live – akustycznie”. Rok później światło dzienne ujrzał solowy krążek Beaty pt. „B3”.

Harmonogram trasy koncertowej:

4.11.2018 (niedziela) – Warszawa, Torwar
5.11.2018 (poniedziałek) – Katowice, Spodek
9.11.2018 (piątek) – Kraków, Tauron Arena
13.11.2018 (wtorek) – Poznań, Hala MTP 3A
19.11.2018 (poniedziałek) – Wrocław, Hala Stulecia
28.11.2018 (środa) – Szczecin, Netto Arena
30.11.2018 (piątek) – Łódź, Atlas Arena
2.12.2018 (niedziela) – Toruń, Arena Toruń
15.12.2018 (sobota) – Gdańsk, Ergo Arena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *