Z talent show na wielki ekran. Film „Jak zostać gwiazdą” już na ekranach kin
2 października, 2020
Prawdziwa sztuka jest nieśmiertelna. „Kwartet” inauguruje nową scenę Ateneum
3 października, 2020

Plejada gwiazd w sztuce „Kolacja dla głupca”. Pokaz przedpremierowy w Małej Warszawie

W spektaklu na scenie w Małej Warszawie występują m.in. Bartłomiej Topa i Małgorzata Pieczyńska (fot. Marek Matusiak)

To hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów. Wyróżnia go znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał. Sztuka autorstwa Francisa Vebera „Kolacja dla głupca” w komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady. W teatrze Spektaklove, czyli na scenie w Małej Warszawie występuje plejada gwiazd: Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha, Witold Dębicki, Michał Zieliński oraz Cezary Żak, który również reżyseruje. Scenografię przygotowała Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumy Krzysztof Łoszewski, a za muzykę odpowiada ZAZ.

Tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera.

Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji, a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl.

(fot. Marek Matusiak)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *