„Niepowstrzyman”. Ta autobiografia doprowadziła do szału Serenę Williams
14 marca, 2018
Dawid Ogrodnik laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
15 marca, 2018

Stara gwardia kontra nowi. „Pitbull. Ostatni pies” już jest!

W kinach w całej Polsce jest już ostatnia część przebojowej serii – „Pitbull. Ostatni pies”. Na ekranie „stara gwardia” bohaterów, do których autor scenariusza i reżyser nowego filmu Władysław Pasikowski dokooptował zupełnie nowe postaci. Ta wybuchowa mieszanka to gwarancja filmowej eksplozji na miarę najlepszych tytułów polskiego kina.

Po jednej stronie policyjnej barykady staną więc doskonale znani polskiej widowni: Marcin Dorociński jako oficer Despero, Krzysztof Stroiński, czyli Metyl oraz Rafał Mohr nazywany Quantico, dawniej znany pod pseudonimem Nielat. Ich przeciwnikami będą: piękna, ale bardzo niebezpieczna Mira, w którą wciela się Dorota „Doda” Rabczewska, bezlitośni bracia Gawron (Cezary Pazura) i Junior (Adam Woronowicz) oraz pozornie niewinna Mona, grana przez Agnieszkę Kawiorską.

Kawał rasowego kina sensacyjnego

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa.

„Pitbull. Ostatni pies” to kawał rasowego kina sensacyjnego, pełnego wartkich dialogów i pełnokrwistych postaci, które nie zawiedzie zarówno fanów serialowego „Pitbulla”, jak i miłośników poprzednich części serii: „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Dwa ostatnie łącznie zgromadziły w kinach ponad 4 miliony widzów.

Gościnnie Katarzyna Nosowska na ekranie

Obsadę najnowszego „Pitbulla” dopełniają Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. Gościnnie, w epizodach, na ekranie pojawią się też wokalistka Katarzyna Nosowska oraz bokserzy Artur Szpilka i Dereck Chisora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *