Lepiej wspierać czy kontrolować? Głęboko emocjonalny „Powrót Bena” już w kinach
11 stycznia, 2019
Wyprawa w głąb ludzkiej psychiki. „Czerwony szkwał” z kryminalnej serii
11 stycznia, 2019

Pierwszy polski film o MMA. „Underdog” o upadku i powrocie na szczyt

„Underdog” to tytuł nowego filmu z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem w rolach głównych (fot. mat. pras.)

W żargonie sportowym, „Underdog” to ten, który dostaje szansę, choć teoretycznie skazany jest na porażkę. To także tytuł nowego filmu z Erykiem Lubosem i debiutującym na ekranie – Mamedem Khalidovem w rolach głównych. Obraz Macieja Kawulskiego to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, na podstawie których powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego.

Borys „Kosa” Kosiński jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko, a to wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów. Przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość. – Myślę, że jest to film motywacyjny dla każdego. Wstań i walcz! Nie poddawaj się! – powiedział Eryk Lubos.

To pełna realistycznych scen akcji opowieść o słabościach i sile człowieka. Zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość. O walce z przeciwnościami losu i podnoszeniu się po upadku, rodzinie i przyjaźni. To pełnokrwisty obraz kulis sportowego świata oczami zawodnika. – W tym filmie większość scen walki graliśmy sami, nie było dublerów. Jeżeli miało być realne, to trzeba było zrobić to tak, żeby zabolało tłumaczy Khalidov. W fabule filmu pojawia się gwiazdorska obsada: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno, Mariusz Drężek. Dla Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej z 2009 roku oraz w wadze średniej z 2015, występ w filmie to debiut aktorski.

Eryk Lubos i Aleksandra Popławska (fot. mat. pras.)

Lubos w życiowej formie

Eryk Lubos, który zagrał główną rolę w filmie, przez wiele lat trenował boks i zawsze starał się być w dobrej formie, ale do „Underdoga” przygotowywał się wiele miesięcy. – Bardzo długo znam Eryka. Razem studiowaliśmy w szkole teatralnej we Wrocławiu i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem w jak doskonałej jest teraz formie – przyznała Aleksandra Popławska, która zagrała Ninę, ukochaną głównego bohatera.

Jego doświadczenie oraz miesiące ciężkich treningów sprawiły, że zrobił wrażenie nawet na międzynarodowym mistrzu KSW. – Byłem zaskoczony jego sprawnością fizyczną. Eryk jest osobą bardzo aktywną i widać, że cały czas trenuje. Nie miał problemów z poruszaniem się w klatce, ani w wyprowadzaniu ciosów – powiedział Mamed Khalidov.

Eryk Lubos i Mamed Khalidov w walce na ringu (fot. mat. pras.)

MMA bije rekordy popularności

MMA, czyli mieszane sztuki walki, to sport, w którym zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by pokonać przeciwnika. To sport, który budzi emocje i kontrowersje, a jednak w Polsce ma ogromną rzeszę fanów. Każda gala gromadzi tysiące ludzi, transmisje oglądają miliony widzów. W filmie można zobaczyć ten świat, tak jak widzą go zawodnicy.

Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Na swoim koncie ma 50 gal na światowym poziomie, ponad 300 zawodników i milionowe oglądalności transmisji telewizyjnych w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *