Aktualna metafora słabości człowieka. „Czekoladki dla prezesa” w Teatrze Polskim
18 września, 2022
„Bernardo Bellotto. W 300. rocznicę urodzin malarza”. Wystawa na Zamku Królewskim
23 września, 2022

Pierwszy monodram Anny Seniuk w karierze. „Życie Pani Pomsel” w Teatrze Polonia

Anna Seniuk na scenie Teatru Polonia (fot. mat. pras.)

Ten wstrząsający monolog na podstawie pamiętników sekretarki Goebbelsa grany jest już z sukcesami w wielu krajach na całym świecie. Rzecz o narodzinach zła, ale przede wszystkim o konformizmie, wyparciu i odpowiedzialności każdego z nas za podejmowane decyzje. Stawia pytania, które z przerażającą aktualnością stawiane są na nowo także dzisiaj. W tytułową rolę w inscenizacji sztuki „Życie Pani Pomsel” – autorstwa Christophera Hamptona, którą w Teatrze Polonia wystawia Grzegorz Małecki – wcieliła się Anna Seniuk, która po raz pierwszy w swojej karierze występuje w monodramie.

Autor sztuki, Christopher Hampton, jest zdobywcą Oscara za scenariusz do „Niebezpiecznych związków”. Podczas londyńskiej premiery w rolę Pani Pomsel wcieliła się wybitna brytyjska aktorka filmowa i teatralna Maggie Smith.

Za przekład sztuki odpowiada Małgorzata Wrzesińska, za scenografię i kostiumy – Dorota Kołodyńska, za światło i projekcje – Prot Jarnuszkiewicz i Grzegorz Małecki, a za animacje – Julia Mirny. Asystentką scenografa i kostiumologa jest Małgorzata Domańska, realizacją światła zajął się Waldemar Zatorski, a realizacją dźwięku – Michał Suwiński. Z kolei producentem wykonawczym jest Magdalena Kłosińska, a jej asystentką – Rozalia Saramonowicz.

Kolejne spektakle: 23-26 września, 8-9 października, 12-13 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.