Absurdalny humor, melancholia i głos „Wielkiego Brata”. Film „Niepamięć” w kinach
25 czerwca, 2021
Jeden z najważniejszych spektakli XXI wieku. Premiera sztuki „Uszedłem tylko ja sam”
25 czerwca, 2021

Piękna historia miłosna ze zdobywcą i nominowanym do Oscara. „Supernova” w kinach

W rolach głównych występują Colin Firth i Stanley Tucci (fot. mat. pras.)

Przebojowy Włoch z Nowego Jorku – Stanley Tucci i angielski dżentelmen światowego kina – Colin Firth, blisko dwadzieścia lat czekali, by znów razem znaleźć się na planie. Jak przekonują krytycy było warto, bo w filmie „Supernova” – historii dojrzałej miłości, przed którą najtrudniejsza próba, ten aktorski duet wzrusza do łez. Rozpoczynając pracę nad filmem, Harry Macqueen, reżyser i scenarzysta filmu „Supernova” nie miał pojęcia jak wiele czeka go niespodzianek. Gdy zaprosił do projektu Stanleya Tucciego, nie tylko nie musiał go namawiać do tej roli, ale szybko usłyszał od niego propozycję nazwiska drugiego aktora, z którym ten chciałby zagrać w duecie. – I tak twórcy utkwili z laureatem Oscara w obsadzie? – żartował w wywiadzie ze Stanleyem Tuccim i Colinem Firthem gospodarz programu satyrycznego The Late Show with Stephen Colbert. – Dokładnie tak! – jednogłośnie potwierdzili aktorzy, którzy przyjaźnią się od lat.

Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się ze wspólnie spędzonych chwil. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.

Zdjęcia do filmu zrealizowano w zachwycającym angielskim parku narodowym Lake District, który już wielokrotnie gościł na dużym ekranie. Odbyły się tam zdjęcia do ponad 150 filmów, w tym takich produkcji jak: „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, czy serial „Wiedźmin”. W filmie „Supernova” zielone trasy Lake District, którymi Sam (Colin Firth) i Tusker (Stanley Tucci) podróżują w rytmie „Heroes” Davida Bowiego, przepięknie uchwycił dwukrotnie nominowany do Oscara operator Dick Pope.

Głosy prasy

„Piękny, czuły, złamie wasze serca na pół” – uważa Devon Ivie z „Vulture”. „Najpiękniejsza historia miłosna ostatnich lat” – dodaje Liam Hess, „Vogue”. „Wzruszająca eksplozja czułości” – podkreśla Jessica Kiang, „Sight and Sound”. „Opowieść o prawdziwej potędze miłości” – przyznaje Max Geo, „Observer”. „Wspaniałe, dojrzałe, pełne uczucia kreacje Colina Firtha i Stanleya Tucciego” – zauważa Peter Bradshaw, „The Guardian”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *