Najlepsze czasy to te przeżywane teraz. „Poznajmy się jeszcze raz” już w kinach
31 stycznia, 2020
Jak kochać tych, którzy zabijali? Reportaż „Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć”
3 lutego, 2020

Pełen rozmachu „Człowiek z La Manchy”. Broadwayowski hit w Teatrze Dramatycznym

„Człowiek z La Manchy” to ponadczasowa opowieść o sile słowa, która przemienia marzenia w rzeczywistość (fot. Krzysztof Bieliński)

Czy szaleńcem jest ten, który walczy z wiatrakami i pragnie naprawiać krzywdy, czy ten, który uznaje świat za niezmienny i oczywisty? „Człowiek z La Manchy” to piękna i ponadczasowa opowieść o sile słowa, która przemienia marzenia w rzeczywistość. W historii o nieustraszonym Don Kichocie sprawy głębokie i dotkliwe stykają się z rubasznością i dowcipem, a czułość przeplata się z brutalnością. W tym pełnym rozmachu musicalu, inspirowanym powieścią Miguela de Cervantesa, nie brakuje historii miłosnej, wartkich dialogów i dużej dawki humoru. Spektakl w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz z muzyką na żywo w aranżacji Adama Sztaby wystawia stołeczny Teatr Dramatyczny. Zobaczcie co dzieje się, gdy odpowiednio użyte słowa zyskują prawdziwą moc!

W rolę Don Kichota w warszawskiej inscenizacji wciela się Modest Ruciński (Cervantes/Alonso Kichana/Don Kichot), jego wiernego Sancho Pansę gra Krzysztof Szczepaniak, a ukochaną Anna Gajewska (Więźniarka/Aldonza/Dulcynea). Kierownictwo muzyczne objął Adam Sztaba, a za scenografię i kostiumy odpowiada Ewa Gdowiok.

Ponadto w obsadzie znaleźli się: Tomasz Budyta (Szef/Oberżysta), Mariusz Drężek (Książę/Doktor Carrasco/Rycerz Zwierciadeł), Małgorzata Różniatowska (Więźniarka/Maria/Gospodyni), Anna Gorajska (Więźniarka/Fermina/Antonia), Mateusz Weber (Padre), Zbigniew Dziduch (Kapitan Inkwizycji/Mulnik), Waldemar Barwiński (Mulnik/Cyrulik/Rajfur) oraz w rolach mulników: Piotr Bulcewicz, Michał Klawiter, Otar Saralidze, Sebastian Skoczeń, Kamil Siegmund oraz Anna Iberszer/Anna Szymańczyk (Mauretanka).

Anna Gajewska czyli Więźniarka/Aldonza/Dulcynea z mulnikami: Michałem Klawiterem, Piotrem Bulcewiczem, Kamilem Siegmundem, Otarem Saralidze, Waldemarem Barwińskim i Sebastianem Skoczeniem (fot. Krzysztof Bieliński)

Twórcy i zespół muzyczny

Choreografia to dzieło Anny Iberszer, asystentem kierownika muzycznego i II dyrygentem jest Patryk Sikora. Za przygotowanie wokalne odpowiedzialni są: Kuba Matuszczyk i Natalia Gaponenko, a coachem wokalnym: Jacek Laszczkowski. Reżyseria świateł to Paulina Góral, asystentką reżyserki: Emilia Bilińska, za multimedia odpowiada: Tadeusz Nowakowski, asystentką scenografa: Adrianna Gołębiewska, a współpraca scenograficzna to: Emilia Kolanowska.

Muzycy to: Jakub Laszuk (gitara akustyczna), Tomasz Boruch (gitara akustyczna), Gabriela Ziniewicz (flet), Wojciech Przyborowski (klarnet), Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz (trąbka), Marcin Ołówek (trąbka), Andrzej Rękas (puzon), Mateusz Wadowski (kontrabas), Błażej Gawliński (perkusja) i Tomasz Bielecki (instrumenty perkusyjne).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *