Inauguracja Roku Moniuszki. „Straszny dwór” w Polskiej Operze Królewskiej
30 grudnia, 2018
„Mój patriotyzm nie jest na klapie”. Krzysztof Tyniec w stulecie niepodległości
31 grudnia, 2018

Pasjonujący thriller o tematyce naukowej. „Naturalistę” czyta się jednym tchem

„Naturalista” to pasjonujący thriller o tematyce naukowej (fot. mat. pras.)

Jeśli po „Blair Witch Project” podejrzliwie zerkaliście na lasy, to po „Naturaliście” więcej do żadnego nie wejdziecie. Jego autor i gwiazdor programu telewizyjnego „Don’t Trust Andrew Mayne” – iluzjonista Andrew Mayne, w przerwach między dawanymi na całym świecie przedstawieniami, pracuje nad swoim najbardziej zadziwiającym dziełem. To seria thrillerów naszpikowanych zwrotami akcji. Jego najnowsza książka to więcej niż unosząca się w powietrzu budka telefoniczna, to ponad trzystustronicowy trik. Bądźcie zatem czujni!

Profesor biologii obliczeniowej Theo Cray widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Pewnego dnia w lasach Montany zostają znalezione zmasakrowane zwłoki byłej studentki profesora. Wkrótce okazuje się, że ofiar jest więcej, a jedynym podejrzanym policji jest niedźwiedź grizzly, względnie sam profesor Cray. Mężczyzna postanawia więc wykorzystać całą swoją wiedzę i zawodową skrupulatność, żeby znaleźć zabójcę. Czerpie z biologii, antropologii, botaniki, statystyki i algorytmów komputerowych, aby zlokalizować kolejne ciała. Czy wykaże się większym sprytem niż jego przeciwnik, zanim sam stanie się ofiarą?

Zdaniem „Publishers Weekly” to „świetnie napisana, trzymająca w napięciu powieść finalisty Thriller Awards”. Z kolei „New York Journal of Books” zauważa, że „Naturalista jest trzymającą w napięciu, sprawiającą prawdziwą frajdę z odkrywania kolejnych tropów historią”. Według „The Amazon Book Review” to „wciągający miks nauki, spekulacji i suspensu”.

O autorze

Andrew Mayne jest przede wszystkim iluzjonistą i od 2014 roku gwiazdą popularnego programu telewizyjnego „Don’t Trust Andrew Mayne”, w którym przedstawia przechodniom magiczne sztuczki. Pracował m.in. z Davidem Copperfieldem. W 2012 roku dawał przedstawienia w Europie. Prowadzi bloga i wideobloga, a także sklep internetowy, w którym sprzedaje gadżety dla początkujących magików.

Na podstawie jego powieści „Angel Killer” ma powstać serial. W 2018 roku inna książka Mayne’a – „Black Fall” była nominowana do nagrody Edgar Award. „Naturalista” trafił na listę bestsellerów Amazona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *