Przeżyła eksperymenty medyczne i marsz śmierci. Zofii Posmysz „Królestwo za mgłą”
23 sierpnia, 2021
Kobieca perspektywa II wojny światowej. Powieść na wspomnieniach Łączniczki „Zośki”
25 sierpnia, 2021

Opowieść o miłości z fotografią w tle. Powieść obyczajowa „Pocztówki z Portugalii”

Jolanta Kosowska powraca z nową powieścią (fot. mat. pras.)

Gęste mgły i słoneczne klify magicznej Portugalii wzbudzają zachwyt Olgi, utalentowanej artystki i dziennikarki. Jej fotografie, które zwyciężyły w międzynarodowym konkursie, zostaną zaprezentowane na wystawie w Lizbonie. Jednak Olga, poza zbieraniem laurów, ma jeszcze jeden ważny powód, żeby odwiedzić piękny kraj na zachodnim brzegu Europy. Młoda kobieta zamierza rozwiązać zagadkę zniknięcia Andrzeja Komorowskiego – artysty, który z niewiadomych przyczyn zerwał kontakt ze swoją rodziną. Z białych mgieł snujących się tuż przy ziemi powoli wyłaniają się ostre kształty i coraz bardziej intensywne barwy zdarzeń z niedalekiej przeszłości… „Pocztówki z Portugalii” to nowa powieść autorstwa Jolanty Kosowskiej.

„Joanna Kosowska zabiera nas tym razem do malowniczej Portugalii. Jednocześnie funduje historię pełną bólu, sekretów i nadziei. Wzrusza i prowokuje do myślenia. Polecam, to doskonała lektura dla czytelników ceniących opowieści pełne tajemnic” – uważa Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka.

„Poruszająca opowieść o sile miłości, poświęceniu i tęsknocie za tym, co utracone. Utkana na kanwie portugalskich pejzaży, niezwykle mądra historia, która dowodzi, że w życiu ważna jest każda chwila” – dodaje Sylwia Trojanowska, pisarka. „To niezwykle piękna opowieść o determinacji. Stworzona z miłości do człowieka. Tak właśnie pisze Jolanta Kosowska. Jestem zachwycona!” – podkreśla Anna Kasiuk, pisarka.

O autorce

Jolanta Kosowska urodzona na Opolszczyźnie, większość życia  związana z Wrocławiem, Opolem i Sobótką, absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej i studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego. Z zawodu lekarka, specjalistka w trzech dziedzinach medycyny. Nieustanie szuka nowych wyzwań i swojego miejsca na ziemi.

Od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Jest związana z tamtejszą Polonią. Dzieli swój czas pomiędzy pracę zawodową, podróże i pisanie powieści. Jest autorką dwunastu powieści obyczajowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *