Gdy jego idol podrywa mu dziewczynę. Komedia „Też go kocham” już w kinach
24 sierpnia, 2018
Podwójny jubileusz pełen gwiazd. Wyjątkowa 15. edycja Festiwalu Warszawa Singera
25 sierpnia, 2018

Opowieść o miłości, rodzinie i dorastaniu. Film „Lovelling” podbija serca widzów

Film „Loveling” wyreżyserował Gustavo Pizzi, a jego żona, Karine Teles wcieliła się w postać Irene (fot. mat. pras.)

Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Film „Loveling”, w reżyserii Gustavo Pizziego, zdążył już podbić serca publiczności na festiwalu Sundance, w Karlowych Warach, Transatlantyku, Edynburgu i w Maladze. 

Krytycy również nie szczędzą mu pochwał. „Ten film ma nieokiełznany urok” – pisze „The Hollywood Reporter”, z kolei „Variety” dodaje, że „w filmie w sposób zadziwiająco prawdziwy uchwycony został nieunikniony moment, którego doświadczają wszyscy rodzice”. „Gustavo Pizzi stworzył ciepłą i cudownie uniwersalną opowieść o miłości” – dodaje „Screen Daily”, a „IndieWire”, że „ciepły i uroczy obraz macierzyństwa.

Sam reżyser mówi o swoim filmie, że „Loveling” jest stosunkowo prosty, bo w pewien sposób widz się spodziewa, co się wydarzy. – Jej dziecko wyjeżdża, to normalne. To nie jest jakaś wielka sprawa. Inną rzeczą jest jednak to, jak ona sobie z tym poradzi. Gdyby Irene była taka, jak inni, popłakałaby sobie i pomachała mu na pożegnanie, ale ona jest nieprzewidywalna. Na szczęście, gdy ma się tak dobrą aktorkę jak Karine, można spojrzeć na to jej oczami. Można poczuć to, co ona czuje – mówi Pizzi. Dodaje, że ten film to w pewnym sensie historia o dojrzewaniu, ale nie Fernanda, tylko Irene. To ona trafia w zupełnie inne miejsce niż to, z którego startowała i to przed nią otwiera się całkiem nowy świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *